Současné formule by zvládly ujet Le Mans

Takový je alespoň názor technického ředitele Lotusu Nicka Chestera. Výdrž současných agregátů je v porovnání s minulostí na zcela jiné úrovni.

6 Štítky: Le Mans motory Zveřejněno 13. 06 2015 — Michal Mikoláš

Takový je alespoň názor technického ředitele Lotusu Nicka Chestera. Výdrž současných agregátů je v porovnání s minulostí na zcela jiné úrovni.

Prodlužování životnosti motorů a jiných částí vozu je ve formuli 1 dlouhodobým trendem. Kritici tohoto směru evoluce namítají, že se královna motorsportu stává spíše jakýmsi hodinu a půl dlouhým vytrvalostním závodem.

Trochu za pravdu jim v tom dává Nick Chester z Lotusu, podle kterého by dnešní monoposty neměly s vytrvalostními závody typu čtyřiadvacetihodinovky Le Mans problém.

„Připravit vůz formule 1 na čtyřiadvacetihodinový závod by bylo velkou výzvou a zábavou. Současné regule zapříčinily, že máme motor a převodovku, které by takovou vzdálenost mohly ujet. To bylo v minulosti nemyslitelné.

Současné formule by klidně mohly naskočit do vytrvalostních závodů. Staré osmiválce a převodovky takovou výdrž neměly. Co kdybychom něco domluvili s ACO (Automobile Club de l’Ouest, pořadatel závodu v Le Mans)?“ pronesl Chester v nadsázce.

Le Mans 24h se koná právě dnes. Pro fanouška formule 1 je závod zajímavý řadou jezdců se zkušenostmi z královny motorsportu. Mezi startujícími je i současný pilot Force Indie Nico Hülkenberg.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Současné formule by zvládly ujet Le Mans”

 1. Variotek napsal:

  Gratulace Hülkenbergovi k triumfu 😉

 2. Ferda napsal:

  Fjedničky by tenhle závod vydržely, ale nechtěl bych vidět tu ostudu pro Hadrrelli.
  A nedej bóže, že by náhodou sprchlo. To by Fjedničky musely zůstat v garážích a ve finále by jim daly na pjdel i ty nejslabší amatétské vozy. :mrgreen:

 3. Howl (Turbinen) napsal:

  Falco: Proto už dlouho říkám……..PORSCHE do McLarenu by bylo nejlepší.

  To už tu bylo a získal s tím Prost 2 tituly: McLaren-TAG a motory TAG bylo Porsche…….dnes by bylo TOP McLaren-Renault jenže mě Woking nikdy neposlechne….. 😉 🙁

 4. Falco napsal:

  Howl (Turbinen):
  Tak pochopitelně McLaren-Honda by s tím 100% problém neměl

  Proto už dlouho říkám……..PORSCHE do McLarenu by bylo nejlepší.

 5. Variotek napsal:

  Pochybuju že by při plném tempu F1 vydržela. Vždyť skoro celý závod šetří pneu a palivo a npalno jedou jen zlomek závodu. Prototypy i gétéčka v Le Mans jedou od začátku až do koncel. Kór letos gétéčka jedou už přes pět hodin v několika vteřinách….o Porrsche s Audi ani nemluvě…

 6. Howl (Turbinen) napsal:

  Tak pochopitelně McLaren-Honda by s tím 100% problém neměl 😀

Napsat komentář