Souboje s Norrisem budou „urputné“, očekává Ricciardo

Zábava, ale také velká rivalita. S takovým očekáváním vstupuje Daniel Ricciardo do nového angažmá u britského týmu McLarenu, kde mu bude týmovým kolegou mladíček Lando Norris.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 17. 02 2021 — Lukáš Štěrovský

Australan má za sebou jedenáct let ve formuli 1, během kterých nasbíral sedm výher a 31 umístění na stupních vítězů. Norris zase patří k hvězdám vycházející generace – vloni, ve své druhé sezoně pilota F1, získal premiérové stupně vítězů a často bojoval o pozice nejlepších ze zbytku světa.

Z hlediska povahy jsou Ricciardo a Norris velcí srandisté, domnívá se tedy Australan, že si s novým kolegou takříkajíc sedne? „Myslím, že oba máme podobný přístup. Milujeme to, co děláme, užíváme si naši práci a nebojíme se to dát najevo. Máme sice stejný přístup, ale jsme z trochu odlišných generací. Myslím, že jsem oproti Landovi o deset let starší, což podle mého vytvoří dobrou kombinaci,“ tuší Ricciardo.

Jakmile se však zaklapnou hledí přileb, veškerá sranda půjde stranou. „Mimo trať určitě budeme pořád viděni, jak se bavíme, ale na dráze budeme konkurenty. Myslím, že to bude urputné, ale dobré pro tým, podle mého ho to posune vpřed. To je něco, co mezi námi chceme ustanovit – dělat to nejlepší pro tým, a když zhasnou světla, jet naplno.“

McLaren představil MCL35M

Ricciardo už závodil pro týmy HRT, Toro Rosso, Red Bull a Renault, s přechodem pod nového zaměstnavatele by tedy problém mít neměl. Přesto nepopírá, že pro něj Norris může být cenným zdrojem informací.

„Rozhodně jsem zkušenější, začínám svoji jedenáctou sezonu, ale Lando má více zkušeností s McLarenem. Takže určitě bude něco, co se od něj budu moci naučit, zejména o týmu a integraci do ‚rodiny‘ McLarenu. Pokaždé, když máte nového kolegu, je to příležitost naučit se něco nového. Ať už jde o pracovní morálku, techniku jízdy nebo obojí. Pokaždé k tomu přistupuji s otevřenou myslí.

Vím, že každý pilot má důvěru ve své schopnosti, já to nemám jinak. Ale pokud se objeví něco, co se od Landa budu moci naučit a použít to lépe než kdokoliv jiný, pak se to samozřejmě učit budu,“ má jasno Ricciardo.

Volkswagen odhaluje robota, jenž pomůže s dobíjením elektromobilů