Souboj o titul by u Red Bullu zvládli lépe než v Mercedesu

Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo tvrdí, že respekt mezi ním a Maxem Verstappenem je tak silný, že by jej nenarušil ani boj o titul jako v případě Mercedesu, když se spolu utkávali Lewis Hamilton a Nico Rosberg.

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo dokončil sezonu 32 bodů před Verstappenem v celkovém hodnocení jezdců, v druhé polovině ročníku už byl ale mladším pilotem pravidelně porážen. Oba závodníky, kteří spolu mají jinak bezproblémový vztah, nejvíce prověřila vzájemná kolize ze závodu v Maďarsku, po níž Ricciardo nazval Verstappena amatérem. Nizozemcova omluva ale vše napravila.

„Byl to pro nás tak trochu test. Naštěstí se s tím Max vyrovnal dobře a omluva byla vše, co musel udělat,“ prozradil Ricciardo. „Takže to vnímám tak, že se oba respektujeme. Max vloni hodně dospěl mimo trať. Na dráze je rozumnější. Byl podroben mnohem menší kontrole než předloni. Mám pocit, že také o něco více respektuje ostatní jezdce.“

Podle Australana by mezi jezdeckou dvojicí Red Bullu nemělo dojít na potíže ani v případě, kdyby se oba závodníci střetávali v souboji o celkový titul. „Když se tak stane, najdeme způsob, jak se s tím vypořádat. Musím ale říci, že by to byl příjemný problém. Pokud to má mezi námi trochu jiskřit, budu radši za to, než kdyby nebylo nic a bojoval jsem o šesté místo.

Nemyslím, že by se to dostalo do bodu jako mezi Lewisem a Nikem (Hamiltonem a Rosbergem). To byla dost zvláštní situace. Stalo by se tak pouze, pokud bychom se přestali respektovat. U závodů, které letos Max vyhrál, jsem řekl, že byl v daný víkend lepší jezdec. A tak to bylo. Pokud začnu říkat, že byl lepší kvůli tomu, že mu tým dal lepší motor, pak vytvoříte potíže. Jestliže jste upřímní, přiznáte, že byl lepší, a najdete způsob, aby se to už neopakovalo!“ řekl Australan.

Diskuse k článku

Napsat komentář