Mercedes po porážce varuje: boj o titul rozhodně nekončí

Toto Wolff se ani po obtížném závodu v Rakousku, ve kterém Mercedes na Red Bull vůbec nestačil, nevzdává boje o titul. A to navzdory tomu, že Stříbrné šípy už ukončily vývoj letošního vozu…

Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 27. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Právě ukončený vývoj vozu je podle Wolffa jedním z faktorů, které hrály proti Mercedesu. Ten by se ale časem mohl dostat opět na koně. „V šampionátu nezáleží pouze na přidávání nových aerodynamických dílů, protože i Red Bull, který to teď dělá, bude muset zaměřit pozornost na vývoj vozu pro další rok.

To znamená, že všechno zkoumání auta z hlediska nastavení, jeho práce s pneumatikami, optimalizace, to se vše stane velmi důležitou součástí. Nedávalo by žádný smysl vylepšovat dál letošní auto, protože rozdíly by byly zanedbatelné v porovnání s tím, co můžeme získat příští rok,“ má jasno Wolff.

Vysoký dojezd a rychlé nabíjení: Co se skrývá za úspěchem Volkswagenu?

Ten mírní pozávodní komentář Lewise Hamiltona, který volal po tom, aby Mercedes s novými díly přišel. „Už jsme to řešili. Rozhodnutí nevyvíjet dál letošní vůz je racionální. Vylepšení by nesnížila ztrátu z hlediska aerodynamiky, tu způsobily hlavně nová pravidla,“ objasňuje Wolff.

„Navíc souboj o titul zdaleka nekončí. V Rakousku to byl obtížný víkend; byl to první závod za osm let, kdy jsme neměli tempo. Neměli jsme žádné eso v rukávu, ale historicky to pro nás není silná trať. Přijdou závody, které vyhrajeme, získáme pole position… Budeme bojovat,“ nabádá šéf týmu Mercedes.

V Grand Prix Štýrska pohodlně triumfoval Verstappen