Ross Brawn předvídá další dominanci Mercedesu

Sportovní šéf královny motorsportu Ross Brawn vyslovil obavy z dominance Mercedesu v sezoně 2018. Rád by se ale mýlil. Exčlen Ferrari se také vyjádřil ke kritice závěrečné letošní Grand Prix v Abú Dhabi.

Štítky: Mercedes Ross Brawn Zveřejněno 6. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Mercedes od zavedení nových pohonných jednotek v roce 2014 dominuje formuli 1, když vyhrál 62 z celkových 79 Grand Prix. Přestože letos měly Stříbrné šípy ve Ferrari velkého konkurenta, nakonec si i tak zajistily Pohár konstruktérů s náskokem 146 bodů. A to i přesto, že na konci loňské sezony přišly o technického ředitele Paddyho Lowea (přestoupil do Williamsu). Na druhou stranu zase získaly technického šéfa Ferrari Jamese Allisona, který se ale na vývoji letošního vozu nemohl stihnout podílet.

Počet předjížděcích manévrů klesl na polovinu

Sportovní šéf F1 Ross Brawn se děsí toho, že v příštím roce bude Mercedes ještě silnější. „Mají skvělou skupinu lidí, takže se toho trochu obávám. Letos se jim odchodem Paddyho a příchodem Jamese změnilo složení týmu v době, kdy se mění pravidla, a to nikdy není snadné. Jejich auto bylo letos trochu neposedné, a dost očekávám, že příští rok už to tak nebude. Doufejme, že se mýlím!“ prohlásil Brawn.

Ten musel také čelit kritice kvůli neatraktivnímu poslednímu závodu letošní sezony v Abú Dhabi. Brawn ale zůstává nad věcí. „Letos jsme měli nějaké skvělé závody. Abú Dhabi nebylo nejlepší, ale viděli jsme i skvělé velké ceny. Myslím, že důvodem byla kombinace okruhů, vozů, které jsme měli, jezdců a to, jak konkurenceschopný každý je, takže jsem optimista ohledně toho, že bychom mohli mít silnou sezonu.

Co se týče změny vozidel, úprav okruhů nebo vývoje pneumatik pro zlepšení závodění, to ještě zabere nějaký čas. Ale myslím, že v dalších pár letech uvidíte pár rozhodnutí, která budou udělána s ohledem na to, aby posunula sport správným směrem. To v minulosti ne vždycky platilo. Myslím, že mohu slíbit, že každé rozhodnutí, které uděláme, povede ke zlepšení závodění a show,“ dodal Ross Brawn.

Diskuse k článku

Napsat komentář