Služba F1 TV nabídne staré závody

Nová internetová služba F1 TV Pro nabídne kromě živých streamů také archiv starších velkých cen, a to až do roku 1981, na která má společnost FOM práva. Nebudou k dispozici všechny hned od začátku, zato ale budou dostupné i v regionech, kde nebude služba F1 TV zpřístupněna.

1 Štítky: F1 TV Historie Zveřejněno 1. 03 2018 — Tomáš Richtr

Závody z uplynulých 36 sezon budou nabídnuty jak v celé své délce, tak prostřednictvím zkrácených sestřihů.

“Chceme už na začátku spuštění služby zpřístupnit několik závodů. Jak jejich plný záznam, tak highlighty,” řekl šéf F1 pro digitální média Frank Arthofer. “Půjde to až zpátky až do roku 1981, to je 36 let zpátky. A spousta tohoto obsahu nebyla nikdy zveřejněna nebo uvolněna. Sedí to v našem produkčním studiu Biggin Hill a děláme všechno pro to, abychom to nabídli fanouškům. Podle mého názoru to má velkou hodnotu, a je jedno, jestli se za to platí nebo ne. Určitě je to potěší od okamžiku, kdy si službu zaregistrují.

Frank Arthofer prohlásil, že by normálně potřeboval rok a půl na vývoj takové služby, ale jeho tým to zvládl za půl roku.

 

Stojí za zmínku, že ačkoli má FOM práva na velké ceny zpátky do roku 1981, a tím pádem dřívější závody nedokáže nabídnout, k dispozici je možnost nákupu sestřihů sezon 1970 – 1979 jak na DVD tak ke stažení jednotlivých ročníků. Stažení jednoho ročníku ve formátu *.m4v vyjde na 145,- Kč. Pro fajnšmekra tak zbývá už jen dopracovat se k video materiálům historie formule 1 z prvních dvou dekád 50. a 60. let.

A zatímco živé streamy budou dostupné jen v některých zemích, staré velké ceny budou zpřístupněny bez omezení.

Nová stream služba F1 TV budí vášně. Zde je přehled zemí, kde bude dostupná

 

Diskuse k článku

Napsat komentář