Slovních přestřelek s Red Bullem nyní šéf Mercedesu Toto Wolff lituje

Šéf Mercedesu Toto Wolff před začátkem letošní sezony přiznal, že jej skutečně mrzí časté slovní přestřelky s šéfem Red Bullu Christianem Hornerem a dále je zklamán tím, jakým způsobem se mezi nimi zhoršil vzájemný vztah.

Štítky: Christian Horner Toto Wolff Zveřejněno 1. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Vyostřený souboj o titul mezi dvěma týmy v roce 2021 přinesl řadu rivalit, jednak tu mezi jezdci Maxem Verstappenem a Lewise Hamiltonem, ale také došlo k nevraživosti mezi šéfy týmů, a to mezi Totem Wolffem a Christianem Hornerem.

Jejich slovní přestřelky vyplňovaly titulky celosvětových publikací snad ještě více, než samotní piloti a jejich výkony. Tato ‚válka‘ začala poměrně brzy, kdy se oba týmy osočovaly kvůli kauze zadních flexibilních křídel a pokračovala až do samotného finále v Abu Dhabí.

Od poslední Velké ceny roku 2021 už uběhl nějaký ten pátek a prostředí formule 1 se aktuálně plně soustředí na letošní revoluční sezonu. Toto Wolff se ale ještě stihl ohlédnout zpět a podle vlastních slov lituje slovních válek s Hornerem.

Hořkost šéfa Mercedesu po porážce neopouští

„Ano, skutečně toho lituji. Náš vztah byl do té doby troufnu si říci až skoro přátelský. Jsme soupeři, ale měli jsme k sobě vzájemný respekt, který v průběhu loňské sezony tak nějak vymizel, a to mě skutečně mrzí.

Jsem profesionál a dost pragmatický člověk, zvlášť pokud jde o formuli 1. Řekl bych ale, že vloni to bylo velmi osobní. Jednou mi (Horner) řekl, ať jsem už zticha, samozřejmě jsem to neudělal a možná to byla chyba,“ zpytuje svědomí Wolff.

Šéf Mercedesu dále prozradil, že to byla jeho manželka Susie Wolff, šéfka týmu Venturi (Mercedes) ve formuli E, která mu doma otevřela oči a pomáhala mu v těžkých situacích, které rok 2021 rakouskému investorovi nachystal.

Ducati bude jediným dodavatelem motorek pro MotoE

„Susie mě jednou plácla přes zápěstí a řekl mi: ‚Proč vedete takové diskuse? Oba se snažíte vyhrát, respektujte to a vyhrajete nebo prohrajete se ctí.‘ V tu chvíli jsem se trochu pousmál, říká ženská sociální inteligence.

Měla ale pravdu, už to vidím také. Myslím, že nám mužům tato inteligence dost často chybí a jednáme spíše na základě emocí a ega,“ zakončil Wolff. Oba šéfové týmu si naštěstí po sezoně podali ruce a pogratulovali si k zisku titulům, které si jejich stáje mezi sebou rozdělily.

Respekt mezi Wolffem a Hornerem se po sezoně vrátí