Slovní šťouchance na konci vztahu Grosjean – Haas

S blížícím se koncem sezony to čím dál více vře mezi Romainem Grosjeanem a vedením týmu Haas. Francouz se zřejmě jen těžko přenáší přes fakt, že po pěti letech dostal výpověď.

Štítky: Haas Romain Grosjean Zveřejněno 27. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

Grosjean skončí po letošní sezoně v Haasu, kde působil od roku 2016, a pravděpodobně i v celé formuli 1. Předtím závodil několik let pro Lotus, respektive Renault. Na rozchod v dobrém to ale příliš nevypadá, například šéf Haasu Gunther Steiner prohlásil, že vést Grosjeana bylo někdy obtížné a skutečnou výzvou, přestože některé dny dokázal být pro tým velkým přínosem.

„Nechci zacházet do přílišných detailů,“ okomentoval slova svého šéfa Grosjean. „Upřímně si myslím, že jsem týmu něco přinesl. Samozřejmě jsem i chyboval, ale kdo ne? A když máte slabé auto, musíte ho řídit na 105 %, abyste zajeli dobrý výsledek. Na takové úrovni je vyšší riziko havárie.

Týmové rádio by se do televize dostat nemělo

Když to porovnáte se špičkovým vozem, můžete jet na 99,8 %, což znamená, že jste více konzistentní. Znám obě situace, proto to říkám. A že je těžké se mnou pracovat? To nevím. Ale některým lidem se to v minulosti dařilo, takže se mnou asi vyjít jde.“

Americký tým letos jen minimálně vyvíjel vůz, čemuž odpovídají výsledky. Jen tři body na kontě jsou dosud nejhorší vizitkou Haasu. Podobně je na tom i Grosjean, který je v pořadí jezdců až osmnáctý a na kontě má o šest bodů méně než vloni. Proto možná vysvědčení, jaké si Francouz vystavil, celkem překvapuje.

„Mimo Turecka, kde pršelo a byl jsem úplně ztracený, to nebylo zlé. Z auta jsem dostal maximum – Německo je dobrým příkladem, závod na Monze i v Mugellu také. Takže jsem se sezonou spokojený. Je těžké ohodnotit, jak dobrá byla, kvůli autu. Ale myslím, že byla celkem slušná,“ tvrdí Grosjean.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Haas F1 Team (@haasf1team)