Rosberg opět podlehl Hamiltonovi na startu. Brit v Německu završil šňůru čtyř výher v řadě!

Již čtvrté vítězství v řadě si připsal Lewis Hamilton. Na úctyhodnou číslovku se dostal díky triumfu ve Velké ceně Německa, kterou vyhrál hlavně díky povedenému startu. Nico Rosberg se nevešel ani na stupně vítězů, přestože startoval z pole position. Red Bull je již zřejmě definitivně před Ferrari. Špatný start, za který podle spekulací zřejmě mohla…

6 Zveřejněno 31. 07 2016 — Lukáš Štěrovský

Již čtvrté vítězství v řadě si připsal Lewis Hamilton. Na úctyhodnou číslovku se dostal díky triumfu ve Velké ceně Německa, kterou vyhrál hlavně díky povedenému startu. Nico Rosberg se nevešel ani na stupně vítězů, přestože startoval z pole position. Red Bull je již zřejmě definitivně před Ferrari.

Špatný start, za který podle spekulací zřejmě mohla i chyba v elektronice vozu, předvedl Rosberg, když se propadl až na čtvrté místo. Hamilton se dostal do vedení, druhý jel Verstappen, který v první zatáčce po vnějšku předjel Ricciarda.

Jezdci se prali s vysokým opotřebením pneumatik, jako první se k mechanikům poroučeli Verstappen a Rosberg. První zastávky v boxech také rozmělnily strategie. Většina pilotů zvolila tvrdší žluté gumy, zatímco Verstappen a Rosberg nazuli měkčí červenou sadu.

Ta se nakonec ukázala být nevhodnou, na což oba piloti doplatili lehkým propadem. Nico Rosberg navíc obdržel penalizaci pěti vteřin, když při předjíždění ve vlásence vytlačil právě Nizozemce mimo trať.

Závěr závodu okořenily souboje na konci první desítky, hlavně bitvy v podání McLarenu. Zatímco Alonso se z bodovaných pozic propadl, Button předjetím do té doby osmého Bottase získal pro britský tým body, které Španěl „ztratil“.

Výsledky Grand Prix Německa:
CosoqSSWgAA6uG4

CosqUZ3XEAAT590

CosuVPwXYAAaF8p

CospItGWEAAzyoKCosmii-XEAAloHOCosmADSWEAAT1W5CosbY0UWcAAbsqa Cosc3XaWAAAEGcD CoseOg6W8AA-Mt5 CosVCqfWAAAziFO

CosTs3AWYAA45ksPodrobný průběh závodu je k dispozici níže:

Čtěte dále: Rosberg i s větším množstvím paliva překonal Hamiltona. Ten si chybu nepřipouští

Diskuse k článku

6 komentářů: “Rosberg opět podlehl Hamiltonovi na startu. Brit v Německu završil šňůru čtyř výher v řadě!”

 1. ej_kej_ej napsal:

  Lukáš Štěrovský LadislavNeuwirth Tak pan Richtr tady docela často rád „analyzuje“, někdy dokonce i diskutuje a rozdává neocenitelné morální rady a minimálně při založení tohoto webu se nijak netajil že je prinejmenším spolumajitelem, ne li rovnou výhradním. Tudíž i když si někdo z redakce myslí opak, tak lepší místo pro Richtrův feedback není…i když možná by bylo lepší adresovat připomínky pod jeho zdejší videoblogýsky, kde hezky presentuje jak se počítá do tří, třeba…

 2. LadislavNeuwirth My ale s TV vysíláním opravdu nic společného nemáme. 😉

 3. LadislavNeuwirth napsal:

  Možná protože T. Richter tento web zmiňuje během přenosů 10x za víkend? Nevidím to jako něco nelogického sem psát ohledně přenosů i když si hrajete na to že spolu s tím nemáte nic společného 🙂

 4. VencaVenta napsal:

  tomasfolk Ono objektivně Ferrari moc chválit nemůžete poslední dobou

 5. tomasfolk A proč to píšete sem? 🙂

 6. tomasfolk napsal:

  Už by mohl Richtr a Charouz přestat ejakulovat nad mercedesem. A  k tomu potápět Ferrari. Je to jejich obvyklý způsob komentování. 
  Objektivnost a neutrálnost komentátorů se zřejmě již dnes nenosí. Vlastně u maďarů, jako šéfů,  to ani jinak, než se podřídit, nejde.
  A při soubojích na trati dávat reklamy na placené TV je opravdu frajeřina….  Jděte si honit čabajky…

Napsat komentář