V Monaku slavil Hamilton. Red Bull znovu připravil Ricciarda o vítězství

Drama a chaos umocněný množstvím vody na trati nejlépe zvládl Lewis Hamilton před Danielem Ricciardem, jemuž plány na vítězství zhatil tým špatnou zastávkou v boxech. Na stupních vítězů v Monaku stanul také Sergio Peréz. Monacké království v neděli přivítalo aktéry závodu změnou klimatických podmínek. Na okruh v Monte Carlu se totiž snášely provazy vody, a tak…

11 Zveřejněno 29. 05 2016 — GPF1.cz

Drama a chaos umocněný množstvím vody na trati nejlépe zvládl Lewis Hamilton před Danielem Ricciardem, jemuž plány na vítězství zhatil tým špatnou zastávkou v boxech. Na stupních vítězů v Monaku stanul také Sergio Peréz.

Monacké království v neděli přivítalo aktéry závodu změnou klimatických podmínek. Na okruh v Monte Carlu se totiž snášely provazy vody, a tak ředitelství závodu sáhlo ke startu za safety carem. Všechna auta tedy startovala na pneumatikách do extrémního mokra, přičemž strategické záměry tudíž byly rozmetány na kusy.

Už před startem proto bylo prakticky jasné, že se v Monaku bude žlutit jako o závod. A první vyvěšení žlutých vlajek přišlo prakticky souběžně v době, kdy Bernd Mayländer s vozem safety caru opouštěl trať. Postaral se o to Jolyon Palmer na cílové rovince. Zanedlouho jej následoval Räikkönen v zatáčce u Grand Hotelu a problémy měli i další, přičemž za zmínku stojí pozdější havárie Maxe Verstappena, který potřetí o tomto víkendu nezvládl úzké ulice Monte Carla.

Minulý víkend to byli jezdci Mercedesu, nyní tým z opačného konce výsledkové listiny. Jezdci Sauberu se do sebe v závěru závodu pustili v La Rascasse a i nyní to znamenalo konečnou pro oba aktéry.

Na čele se po startu s přehledem držel Daniel Ricciardo, ale za ním se děly věci. Nico Rosberg už od počátku nebyl rychlý a tým se proto rozhodl upřednostnit Lewise Hamiltona a umožnil mu stíhat Ricciarda, který v té době měl náskok třinácti sekund. Déšť v Monaku ustal a trať začala s postupem času osychat. K hromadnému přezouvání na slicky došlo před polovinou závodu, ale proti tomuto trendu vystoupil Hamilton, který s týmem posečkal na pneumatikách do extrémního mokra a posunul svůj pit stop.

Když Hamilton zastavil v boxech pro pneumatiky do sucha, o kolo později ho z toho samého důvodu následoval i Ricciardo. Red Bull svou zastávku ale vůbec nezvládl, nepřipravil obutí a naopak připravil Ricciarda o první příčku. Tito dva si to pak rozdali kolo na kolo o chvíli později, ale Hamilton si částečným zkrácením tratě pozici udržel. Jelikož monacký okruh nepřekypuje možnostmi k předjíždění, pořadí vydrželo až do konce závodu. Australan byl v cíli pořádně vytočený.

Velký úspěch zaznamenala i Force India a Sergio Peréz, který se dokázal vyšplhat až na stupně vítězů. Naopak těsně pod pódiem zůstal Sebastian Vettel, zatímco McLaren se mohl radovat z pátého místa Fernanda Alonsa. Na cílové rovince pak připravil Nico Hülkenberg o šesté místo Nika Rosberga. Desítku doplnili Sainz, Button a Massa.

Výsledky GP Monaka:CjoVfLjWUAESTQ2.jpg-largeCjoAm8vWYAAyfMq.jpg-large CjoIC6gWsAA2-o-.jpg-large CjoJ-wyWkAE0RQJ.jpg-large CjoJbDUWkAErqQQ.jpg-large CjoKJJeWYAAlpPW.jpg-large CjoLb1eWsAA1QXo.jpg-large CjoO4H2XAAA-qO8.jpg-large CjoE3dIXEAA1j1A.jpg-large CjoF0TrWsAAQOfT.jpg-largeCjoSYmwWgAEjeB9.jpg-largeCjoUkiJXAAAY6c8.jpg-large

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže:

Čtěte dále: Obavy Mercedesu se potvrdily! Ricciardo získal monackou pole position

Diskuse k článku

11 komentářů: “V Monaku slavil Hamilton. Red Bull znovu připravil Ricciarda o vítězství”

 1. Mansell napsal:

  Tak předně si myslím, že tam Justin neměl co dělat, ale je to kámos Lewise, většinou to bylo tak, že i rodina stála za tím plotkem. Ale v Monaku jsem si toho nikdy nevšímal jak to tam chodí. 
  A je smutné co RB udělal Danielovi, ale opět se budu opakovat. RB neumí zastávky, kazil je i za své dominatní ery a tohle opravdu hodně pokazil, ale jak se říká, jsme jen lidé a chyby děláme.

 2. Mansell napsal:

  Guteres Tak a čekal by jsi od Justina něco víc, po pravdě je to jen hloupé ale hlavně nevyzrále děcko co umí zpívat.

 3. Arnost Krehulek napsal:

  INF_11 Arnost Krehulek jj, tohle je jako moc. chápu, že je potřeba sponzor, pochpil bych reklamu před přenosem a po přenosu a i bych zkousnul třeba logo – bez jakýhokoliv zvuku- na pár vteřin někde v rohu obrazovky třeba, ale tohle ruší a to je špatně. já jen doufám, že to zkouší a čekají na odezvu a příště už se na to vykašlou. pokud ne a bude to pokračovat ve stejném stylu i nadále, tak opravdu lituju toho, co jsem tady vypustil pár dní nazpátek o kvalitě přenosů ve srovnání s předchozími generacemi, kdy to frčelo na nově. místo aby byli rádi, že v čr, kde na to lidi absolutně nejsou zvyklí, se najde skupina lidí, která je ochotná za to platit, tak zkouší, kolik ti lidi vydrží.

 4. INF_11 napsal:

  Arnost Krehulek  placená TV a ještě tam mám čumět na reklamy?  Ne děkuji nechci. Nebudu platit něco, abych tam pak stejně měl reklamy (byť ne tolik).

 5. Nivelety napsal:

  Zajíma mě jak k podobným reklamám přistoupí O2 v příštím roce, pokud tedy přesun proběhne. Každopádně propagovanou čerpací stanici určitě nenavštívím a jelikož si kabelovku platím právě jen kvůli F1 tak si za 14 dní poslechnu pana Richtera na nějakém kvalitním kradeném streamu.

 6. Arnost Krehulek napsal:

  Tak ve finále to tak úplně nebyla strategie, ale spíš provar RB, co mu vyhrálo závod.

 7. Guteres napsal:

  Justin na konci to ZABIL!!! 😀 Hamilton klobou dolů před strategií

 8. Arnost Krehulek napsal:

  Na toho zalenýho mthfckera aspoň povětšinou funguje Adblock,ale co s tímhle? Hele, ja teď žiju. Kanadě, na F1 koukám na sport2 přes stream, kterej to někde krade, ale jelikož mě dost štve takový to klasický hospodský vynucování věcí „zadarmo“ a taky mám pocit, že některý pořady, jako třeba přenosy f1 patří na placený kanály, poněvadž reklamy atd., tak pořád platím v čr upc s balíkem, na kterým je sport1+2, přestože tam není ani připojena tv, protože prostě princip ne? Ale tohle mě trošku kaká a připadám si trošku, jako takovej pičusek malej. Kutňa, f1 není hokej, nedá se udělat commercial break a reklama v tom prudí. Asi se vám na to hoši pěkně zvysoka a budu to čorovat, jako 90 procent ostatních, když po tom tak prahnete.

 9. Tomas H napsal:

  V tomto přenosu není reklama na MOL. Výtečně. Příští závod si tedy raději budu číst, než abych několikrát během PŘÍMÉHO PŘENOSU na PLACENÉ televizi musel sledovat stupidní reklamu.

 10. DallasDD napsal:

  Arnost Krehulek 
  Ze stejného důvodu nenakupuju v Alze, protože ten zelenej mužíček mě neskutečně vytáčí.

 11. Arnost Krehulek napsal:

  nad očekávání pěknej závod
  btw. mám takový zvláštní nutkání ostatním sdělit,že NA ČERPACÍ STANICI MOL SE NEZASTAVÍM, I KDYBYCH MĚL JÍT NA DALŠÍ BENZÍNKU PĚŠKY S KANYSTREM.

Napsat komentář