Hamilton zvítězil ve Velké ceně Maďarska a posunul se do vedení šampionátu!

Maďarská Grand Prix přinesla změnu na prvním místě průběžného pořadí mistrovství světa jezdců. Lewis Hamilton se díky výhře dostal před týmového kolegu Nika Rosberga, který skončil druhý. Hamilton si vítězství zajistil v podstatě už na startu, když se dokázal přehnat přes Nika Rosberga, jenž startoval z prvního místa. Zaútočit na oba mercedesy zkusil i Daniel Ricciardo. Dostal…

3 Zveřejněno 24. 07 2016 — Lukáš Štěrovský

Maďarská Grand Prix přinesla změnu na prvním místě průběžného pořadí mistrovství světa jezdců. Lewis Hamilton se díky výhře dostal před týmového kolegu Nika Rosberga, který skončil druhý.

Hamilton si vítězství zajistil v podstatě už na startu, když se dokázal přehnat přes Nika Rosberga, jenž startoval z prvního místa. Zaútočit na oba mercedesy zkusil i Daniel Ricciardo. Dostal se na druhé místo, ale před druhou zatáčkou podlehl ataku Rosberga.

Problémy brzy po startu postihly Jensona Buttona, který se propadl na konec pole a ještě musel absolvovat průjezd boxy za nepovolenou rádiovou komunikaci. První zastávky v boxech přinesly změnu v pořadí, když se Max Verstappen ze čtvrtého místa propadl až na šestou příčku za Räikkönena jedoucího na odlišné strategii.

Při druhých zastávkách v boxech se Ricciardo pokusil o dřívější pit stop, ani ten ho ale před mercedesy nedostal. S postupem času se vytvořily dvojičky bojující o příčky na čele. Hamilton – Rosberg ani Ricciardo – Vettel žádnou podívanou nepředvedli, zato Kimi Räikkönen si při pokusu o předjetí Verstappena pošramotil přední křídlo.

Na pořadí se ale nic nezměnilo a Lewis Hamilton se díky výhře posunul do čela mistrovství světa před týmového kolegu Nika Rosberga. V hodnocení týmů se Red Bull přiblížil na ztrátu jediného bodu na druhé Ferrari.

Výsledky Grand Prix Maďarska:
CoIq5NcWYAAsc3XCoIuMnIWgAA5uES

CoIpUlNXEAU7brFCoIi4iBXEAAZG_eCoIcf5YWAAAljZU CoIfn2GWAAAi-50 CoIkTINWgAE4pAb CoIPekPWcAAzZvb CoIQOWyWYAAF5xw CoIRaNzWIAQccox Podrobný průběh závodu je k dispozici níže:

Čtěte dále: Video: Sestřih mokré kvalifikace na GP Maďarska

Diskuse k článku

3 komentáře: “Hamilton zvítězil ve Velké ceně Maďarska a posunul se do vedení šampionátu!”

  1. ej_kej_ej napsal:

    DallasDD synové pilotů F1 jsou opravdu pouze čtyři (Rosberg, Verstappen,Magnussen a Palmer), pátého asi mínili Sainze, ale Sainz senior jezdil i když hodně úspěšně, rally.

  2. DallasDD napsal:

    Prosím Vás, během přenosu zaznělo, že v poli jezdí pět synů bývalých pilotů F1. Já jsem napočítal čtyři. Který je, prosím, ten pátý?

  3. p37 napsal:

    gg

Napsat komentář