Hamilton pokračuje ve vítězném tažení. Vettela o vítězství obrala špatná strategie

Scuderia v Montréalu pořádně prohnala německou stáj, na výhru to však ani tentokrát nestačilo. Kanada ale opětovně nezklamala – diváci viděli skvělý start v podání Sebastiana Vettela, kontakt mezi oběma mercedesy, nakonec chybnou strategii Ferrari a vítězství Hamiltona. Stupně vítězů doplnil Valtteri Bottas. Nico Rosberg se protrápil k pátému místu. Sebastian Vettel předvedl přímo raketový start,…

13 Zveřejněno 12. 06 2016 — GPF1.cz

Scuderia v Montréalu pořádně prohnala německou stáj, na výhru to však ani tentokrát nestačilo. Kanada ale opětovně nezklamala – diváci viděli skvělý start v podání Sebastiana Vettela, kontakt mezi oběma mercedesy, nakonec chybnou strategii Ferrari a vítězství Hamiltona. Stupně vítězů doplnil Valtteri Bottas. Nico Rosberg se protrápil k pátému místu.

Sebastian Vettel předvedl přímo raketový start, když se dokázal dostat před oba mercedesy a ujal se vedení v závodě. Stříbrné šípy si to pak rozdaly doslova kolo na kolo v první vlásence, přičemž Nico Rosberg se dostal mimo trať a propadl se až na desáté místo. Velmi dobře do závodu vyrazil i Max Verstappen, hned po startu jedoucí na třetím místě. Vřelo to také na konci startovního pole, kde se následkem střetu s Kevinem Magnussenem roztočil Felipe Nasr. Vše se ale obešlo bez větších následků.

V jedenáctém kole do průběhu závodu zasáhl virtuální safety car v důsledku technických problémů na voze Jensona Buttona, jehož motor vzplál při nájezdu na předposlední rovinku. Až s odstupem času se toto ukázalo jako klíčový prvek, jelikož Ferrari sáhlo k odlišné strategii oproti zbytku startovního pole. Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen zajeli k mechanikům pro čerstvou sadu super-měkkých gum a s týmem zvolili dva pit stopy. Nasadit v průběhu závodu totiž byli povinni měkkou, žlutě označenou sadu. Technické problémy dále neumožnily protnout cílovou pásku Jolyonu Palmerovi ani Felipemu Massovi.

Poté, co Vettel zajel k druhé a povinné zastávce v boxech, vrátil se s odstupem větším sedmi sekund za Hamiltonem. I když Němec tlačil na pilu, i v důsledku drobných chyb nestihl dostihnout britského šampiona. Třetí místo překvapivě obsadil Valtteri Bottas. V posledním kole o konečné čtvrté místo bojovali skvěle jedoucí Max Verstappen a Nico Rosberg a vítězně z tohoto souboje vyšla vycházející hvězda formule 1. To když Rosberg předvedl hodiny v závěrečné šikaně okruhu. Desítku nejlepších doplnili na šestém místě Räikkönen, dále Ricciardo, Hülkenberg, Sainz a Peréz.

Výsledky GP Kanady:CkxlScEWgAIb0-V.jpg-large CkxPaa0WEAgh07I.jpg-large CkxPCdzWsAAsr1S.jpg-large CkxWrdxWYAAaShk.jpg-large CkxfSQBWgAAR2Pf.jpg-largeCkxYlBbWYAA_C4e.jpg-largeCkxgrDzWEAAUB1A.jpg-largeCkxcd_cWUAECM06.jpg-largeCkxhn5MW0AA_CjO.jpg-largeCkxivrkWgAAlQ69.jpg-largeCkxlCrkWUAA5srF.jpg-large

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže:Čtěte dále: Analýza: Jak se Ferrari znovu dotáhlo na Mercedes?

Diskuse k článku

13 komentářů: “Hamilton pokračuje ve vítězném tažení. Vettela o vítězství obrala špatná strategie”

 1. Mansell To jsou informace, které 1) neznáme, 2) jsou interní. Opět můžeme doporučit maximálně kontaktovat provozovatele přenosů F1, a to společnost AMC Networks International, která spravuje kanály Sport 1 a Sport 2.
  http://www.sport1tv.cz/Provozovatel

 2. Mansell napsal:

  JoeNek MichalKozak Mansell Ja o stránkách nehlasoval a co se týče televize, tak by možná bylo fajn vědět kolik stojí přenos a kolik se platí za TV aby se dalo určit zda je to oprávněné či nikoli.

 3. VojtaPolesny napsal:

  JosefVimmer proč by to nebylo možné??? V Kanadě je extrémně krátká Pit Lane s podstatně zkrácenou drahou do T1

 4. MichalKozak napsal:

  JoeNek MichalKozak Mansell Omlouvám se… Netušil jsem, že nemáte vůbec nic společného s TV. Takže co jsem psal beru zpět.

 5. JoeNek napsal:

  MichalKozak Mansell  Proč bychom si ho přeci nevydali? Jak už bylo řečeno ve zmiňovaném článku, s TV nemáme nic společného. Jinak ani tu zpětnou vazbu nevidím, pouze vlnu nevole, která se ale netýká těchto webových stránek. Nebo se snad mýlím?

 6. MichalKozak napsal:

  Mansell Komentátor má být nezaujatý a nebo se aspoň snažit být nezaujatý. Což u Richtra není ani omylem a pak ty reklamy -_- S F1 v čr to jde z kopce a aktualní poskytovatel má velkou zásluhu na snižujcí se sledovanosti… 3 reklamy za jeden závad na PLACENÉM kanále a to si ještě myslí že nám udělá radost když v miniatuře vidíme minuaturu ze závodu… To je doslova drzost! a pak si tu vydají článek o kenferenci servuru GPF1 za účelem zpětné vazby.. Já si myslím že tady v komentech je dostatečná zpětná vazba jenomže co se pánům nelíbí to jakoby neviděli 🙂

 7. INF_11 napsal:

  Docela jsem překvapen jak si Nico v klídečku a bez odporu podal Kimiho, oproti tomu Verstappen se pral jak lev; sice moc ho moc nemusím, ale za tohle si získává moje uznání.

  Btw, kolik aut by dojelo do cíle, když by v poslední šikaně byl štěrk? 🙂

 8. Mansell napsal:

  Nezaujatost komentátora je samozřejmě nesmysl a u pana Richtra je jasné kdo je jeho favorit, ale každý má svého.

 9. MichalKozak napsal:

  JosefVimmer protože mají svých starostí dost se zaujatým kometováním. To víte emoce dělají své 🙂

 10. Mansell napsal:

  Tak Lewis hřeší na to, že Nico je víc týmový hráč a nechce zničit závod pro tým. Lewis je bezpochyby rychlý a taky agresivní, ale to konec konců byl i Senna nebo Schumacher. I když poslední dobou mně příjde, že Lewis je rychlý jen díky motoru. Často se stane, že Lewis se za někým zasekne a třeba Daniel, nebo Max dokáží předjet. Ale to je názor co nemusí být objektivní, protože každá situace je trochu jiná.

 11. VojtaPolesny napsal:

  Být na místě Toto Wolfa, tak už je Hamilton dávno z týmu pryč a jezdí Wehrlein. Co si ten dobytek dovoluje to prostě zůstává rozum stát.

 12. MichalKozak napsal:

  Tomas H Naprostej souhlas… Už jsem myslel že se zde nenajde nikdo normální. Děkuji Tomáši, že jste mě přesvědšil o opaku.

 13. Tomas H napsal:

  Hamilton se chová nesportovně, jako prase. Televize Sport evidentně nehodlá přestat s umisťováním reklam do závodu. Než se toto vyřeší, přestavám platit za jejich služby.

Napsat komentář