Překvapení se v Baku nekonalo. S přehledem vyhrál Rosberg před Vettelem a Perézem

Premiérová Velká cena Evropy nenabídla mnoho dramat. Stylem start-cíl si pro vítězství dojel Nico Rosberg před Sebastianem Vettelem a třetí místo bral Sergio Peréz. Šachovnicovou vlajku vidělo hned osmnáct pilotů, přičemž nikdo nehavaroval. Pravděpodobnost výjezdu safety caru byla před samotným startem závodu v Baku velmi vysoká, jenomže první zatáčkou, potažmo i těmi následujícími se jezdci protáhli…

1 Zveřejněno 19. 06 2016 — GPF1.cz

Premiérová Velká cena Evropy nenabídla mnoho dramat. Stylem start-cíl si pro vítězství dojel Nico Rosberg před Sebastianem Vettelem a třetí místo bral Sergio Peréz. Šachovnicovou vlajku vidělo hned osmnáct pilotů, přičemž nikdo nehavaroval.

Pravděpodobnost výjezdu safety caru byla před samotným startem závodu v Baku velmi vysoká, jenomže první zatáčkou, potažmo i těmi následujícími se jezdci protáhli bez problémů. Přesto pár karbonových úlomků létalo vzduchem po drobném kontaktu mezi Estebanem Gutierrézem a Nikem Hülkenbergem. Čelo startovního pole zůstalo v neměnném pořadí, byl to však Sergio Peréz, který raketově vyrazil ze svého startovacího bloku a posunul se o dvě místa výše. Tím ale jako by akce na okruhu upadla.

Nico Rosberg si okamžitě začal budovat náskok na čele, a tak až za ním se utvořila kompaktní skupina jezdců čítající oba jezdce Ferrari, Daniela Ricciarda a Sergia Peréze. K bojům ale nedošlo. První zastávky v boxech odstartovaly velmi brzy, kdy Red Bull už v šestém kole měnil pneumatiky na voze Maxe Verstappena a o kolo později i Daniela Ricciarda. Nedlouho poté se snažilo kontrovat Ferrari, ale u svých mechaniků se objevil pouze Kimi Räikkönen. Vettel se svým týmem sáhl k jiné strategii a pro nové obutí si dojel až v kole jednadvacátém.

Lewis Hamilton se i dnes potýkal s problémy na svém autě, které avizoval i svým inženýrům na boxovou zeď. Tým mu ale nemohl poskytnout informace k nápravě kvůli omezené rádiové komunikaci. V důsledku toho Brit kolo od kola zpomaloval. Nakonec se mu problém podařilo odstranit, bylo to však pár okruhů před koncem, kdy už neměl šanci vylepšit si své postavení. Konečné pořadí v cíli závodu vypadalo následovně: Rosberg, Vettel, Peréz, Räikkönen, Hamilton, Bottas, Ricciardo, Verstappen, Hülkenberg a Massa.

Zajímavostí je, že závod dokončilo osmnáct závodníků, nicméně všichni odstoupivší se potýkali pouze s technickými problémy. Byli mezi nimi Kvjat, Sainz, Wehrlein a Alonso. Žádný z vozů si tak nepotykal se zdí.

* Kimi Räikkönen dostal penalizaci 5 sekund za přejetí bílé čáry vjezdu do boxů při pokusu o předjetí. Na pořadí se však penalizace neprojevila

Výsledky GP Evropy:
ClUkhkhUkAEBV8C.jpg-largeClUOaczUkAIgAng.jpg-largeClUbHJCUoAAmksK.jpg-large ClUQww5UkAAG3xf.jpg-largeClUPkqPVEAA5q6W.jpg-large ClUPSSFVAAEemTy.jpg-large ClUR9q3UoAA4btQ.jpg-large ClURju9VEAAnG6r.jpg-large ClUTkxyUgAISfFu.jpg-large ClUUwkPVEAE-CxK.jpg-largeClUi_V4UgAAPpmx.jpg-large

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže:

Čtěte dále: Video: Sestřih kvalifikace na Velkou cenu Evropy

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Překvapení se v Baku nekonalo. S přehledem vyhrál Rosberg před Vettelem a Perézem”

  1. Milan27 napsal:

    No co už, aspoň jsem si mohl po 19,5 hodinách sledování Le Mans v klidu zdřímnout 😉

Napsat komentář