Sky Sports a Red Bull narovnávají vzájemný vztah

Ředitel Sky Sports, Billy McGinty, by měl v pondělí navštívit továrnu Red Bullu, aby se obě strany setkali a urovnali vztahy po jejich hádce během Grand Prix Mexika.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 8. 11 2022 — Jiří Košta

Red Bull bojkotoval televizi minulý víkend poté, co byl Max Verstappen pobouřen reportérem z Pit Lane Tedem Kravitzem, který v předchozím závodě v Austinu prohlásil, že Lewis Hamilton byl ‚okraden‘ o titul mistra světa v roce 2021.

Tato poznámka byla v Red Bullu popsána jako “poslední kapka”, zatímco Verstappen veřejně mluvil o Sky „nerespektující“ jeho úspěch v šampionátu a šéf týmu Christian Horner si stěžoval na senzacechtivost.

Red Bull bojkotoval Sky Sports poté, co byl Max Verstappen pobouřen reportérem Tedem Kravitzem.

Verstappen v Mexiku po vítězství v závodě dodal: „Nemělo to nic společného s tímto víkendem, ale s letošním rokem. Byl to neustálý druh kopání a neuctivosti, zvláště od jedné konkrétní osoby. V určité chvíli to stačí a já to nepřijímám.“

Od té doby jsou výkonný ředitel Sky Sports Jonathan Licht a McGinty v kontaktu s Red Bullem a obě strany se rozhodly udělat za tímto problémem tlustou čáru. McGintyho návštěva v Milton Keynes je součástí procesu usmíření.

Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez byl vyzpovídán komentátorem Sky Davidem Croftem na oficiálním zahájení Grand Prix Las Vegas o víkendu – jako potvrzení, že bojkot je u konce.

Croft se pak zeptal Péreze: ‚Můžeš odpovědět?‘ Na což Mexičan zažertoval: ‚Oni (jeho tým Red Bull) tady nejsou!‘

Kravitz a Horner si mezitím mají promluvit, jakmile přistanou v Brazílii.

Red Bull i Sky, kteří nedávno prodloužili smlouvu o televizních právech pro formuli 1 do roku 2029, se odmítli vyjádřit.

DAF začal dodávat nový elektrický kamion