Skutečný důvod Hamiltonova mlčení. Snaží se distancovat od Wolffa?

Bývalý pilot F1 Jacques Villeneuve tvrdí, že za chováním Lewise Hamiltona, který se po závěru sezony stáhl z očí veřejnosti, možná je snaha nebýt spojován s šéfem Mercedesu Totem Wolffem. Jeho teatrální výjevy po prohře v Abú Dhabi by totiž mohly uškodit Hamiltonově reputaci celebrity.

Štítky: Jacques Villeneuve Lewis Hamilton Toto Wolff Zveřejněno 26. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Po prohraném mistrovství se Hamilton ukázal v následujícím týdnu na hradě Windsor, kde od prince Charlese obdržel rytířský titul, a na týmové oslavě vítězství Poháru konstruktérů v Brackley. Od té doby se po Britovi ale slehla zem, aktivní není ani na sociálních sítích.

Podle Jacquese Villeneuvea, šampiona F1 ze sezony 1997, který pro ostřejší komentář nechodí nikdy daleko, se sedminásobný mistr možná snaží oprostit od Mercedesu, konkrétně od jeho šéfa Tota Wolffa.

Hamiltonovo mlčení si vykládám tak, že se chce od Wolffa distancovat. Prohrát se dá i s noblesou, zatímco Toto se choval jako někdo, kdo hraje Monopoly. Ve chvíli, kdy prohrává, vyhodí do vzduchu celou hrací desku,“ naráží Kanaďan na Wolffovy „žalozpěvy“ do vysílačky ředitele závodů a teatrální strhávání sluchátek.

„Tím podle mého jeho image hodně utrpěla. Hamilton je na něco takového citlivý, protože přemýšlí o budoucnost v Americe, možná i v Hollywoodu,“ zamýšlí se Villeneuve nad tím, že Brit nechce být s Wolffovým útlocitným chováním nikterak spjatý.

Hamiltonovo mlčení ale může mít i mnohem pragmatičtější důvody. „Je unavenější než kdy dřív. Po odchodu Nika Rosberga zažíval snadné roky. Další sezonu jako tu právě skončenou nebude chtít absolvovat. Myslel si, že snadno získá rekordní osmý titul, ale to se nestalo.

Je to jako mít diamant v ruce, než vám ho někde vezme. V tomto směru to bolelo mnohem víc, než kdyby Verstappen vedl celý závod,“ komentuje události z Abú Dhabi.

Zda bude Hamilton v nakonec skutečně kariéře pokračovat, záleží momentálně prý hlavně na síle nového monopostu. „Jde o to, jaký vůz mu Mercedes poskytne. Zda s ním bude moci snadno vyhrávat, nebo ne,“ dodává Villeneuve.

To se však dá zjistit jediným způsobem: V přímém souboji na dráze…