Grosjean přestupem k Haasu míří daleko výše

Řady nově vzniklého týmu Haas rozšíří opravdová posila v podobě Romaina Grosjeana. Jeho cesta do Haasu se ale zdá být pouhým záchytným bodem při cestě na vrchol. Na potvrzení transferu Grosjean-Haas si nicméně musíme počkat do Velké ceny Japonska, kde by se měly obě strany dohodnout. Romain Grosjean přitom apeloval na spojení Renaultu s Lotusem a snažil…

Štítky: Ferrari Haas Lotus Romain Grosjean Zveřejněno 22. 09 2015 — Josef Nekvinda

Řady nově vzniklého týmu Haas rozšíří opravdová posila v podobě Romaina Grosjeana. Jeho cesta do Haasu se ale zdá být pouhým záchytným bodem při cestě na vrchol.

Na potvrzení transferu Grosjean-Haas si nicméně musíme počkat do Velké ceny Japonska, kde by se měly obě strany dohodnout. Romain Grosjean přitom apeloval na spojení Renaultu s Lotusem a snažil se jej urgovat. Chtěl zůstat v týmu. Obzvláště za konstelace, kdy by šlo o francouzský tým. Jenže došla mu trpělivost a jak se zdá, ne náhodou. Ono spojení totiž nebude ledabylou formalitou. Čeká se na souhlas předsedy Renaultu Carlose Ghosna. Ten ale svůj podpis nepřipojí do té doby, dokud se mu nedostane uznání v podobě finančního příspěvku od FOM. Pokud tedy Bernie Ecclestone nesáhne do kasičky, předpokládá se, že Ghosn nepodepíše. Spolu s tím nebyl stanoven termín, do kdy tak má Renault učinit, což je další problém. Enstonskou stáj totiž čeká další soudní řízení, které je na plánu 28. září a ve kterém půjde o vyřešení závazků vůči britským autoritám (daně a pojištění). Stále tak je Lotus na pokraji útesu a to jsou důvody, které přiměly Grosjeana poohlédnout se jinde.

Rámcová dohoda s týmem Haas je proto před podpisem. Aby z této dohody sešlo, muselo by se spojení Renaultu s Lotusem uskutečnit do konce týdne, přesněji do Grand Prix Japonska. A to je krajně nepravděpodobné. Romaina Grosjeana tak příští rok nejspíše uvidíme v barvách amerického týmu, který zahájil bližší spolupráci s Ferrari. A podle informací se nové angažmá jeví jako mnohem větší transfer. Maranellská stáj se již poohlíží po nových adeptech na post Kimiho Räikkönena pro sezónu 2017 a Romain Grosjean je jedním z nejvážnějších. Pokud bychom se tedy podívali zpět, pak je to vzhledem k současné situaci velmi pěkný progres v podání tohoto Francouze. Ten se tak může dostat až na samotný vrchol formule 1, který Ferrari představuje pro mnoho pilotů.

„V roce 2012 jsem o své budoucnosti ve formuli 1 nevěděl prakticky nic. Vše se řešilo až na poslední chvíli. Ve hře byl i můj konec. Byl jsem sice rychlý, ale doplácel jsem na své chyby. Sezóna 2013 z mého pohledu byla o něco jednodušší, neboť jsem podepsal dlouhodobější kontrakt, nicméně vzápětí přišly finanční problémy týmu. Nyní máme září a já mám budoucnost zajištěnou. Je to krásný pocit,“ uvedl Romain Grosjean.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Test in Jerez, #8 Romain Grosjean (FRA, Lotus F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář