Skončila jedna úžasná série startů v F1, a není to pilot F1

Sedm jezdců současného startovního roštu bylo v uplynulých 18 měsících pozitivně testováno na Covid-19. Posledním z nich byl Kimi Räikkönen, který musel v září vynechat Velkou cenu Nizozemska a Itálie. Teď se nakazila posádka záchranářského vozu, tzv. medical caru, čímž přišla o jeden historický rekord.

Štítky: Alan van der Merwe FIA medical car Statistiky Zveřejněno 9. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Řidiče lékařského vozu Alana van der Merwa a lékařského delegáta FIA Iana Robertse nahradí o víkendu pilot safety caru ve formuli E Bruno Correia a jeho lékařský kolega Bruno Franceschini.

Van der Merve, který má za úkol objet za piloty úvodní kolo pro případ toho, že by nastala vážná nehoda (jako v Bahrajnu vloni), takto absolvoval každou velkou cenu od roku 2009. Tento bývalý jezdec F3 už tedy fakticky nasbíral „start“ ve 247 velkých cenách, čímž se zařadil na třetí místo za Lewise Hamiltona, který do absence v loňské GP Sachíru nasbíral 265 závodů.

Ovšem ani jeden nemá na pilota safety caru Bernda Maylandera, jenž má na kontě neuvěřitelných 355 účastí ve velkých cenách. Svoji kariéru totiž započal už v USA 2002…