Skončí letos Lewis Hamilton?

Lewis Hamilton může už letos opustit formuli 1. A nemusí to být ani na konci sezony. Tyto názory sdílí například David Coulthard nebo Bernie Ecclestone.

6 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 25. 03 2017 — Josef Nekvinda

Header-1000x200-01

Poté, co vloni ukončil po zisku mistrovského titulu aktivní kariéru Nico Rosberg, objevují se v kuloárech F1 spekulace o tom, že takový scénář by mohl letos napodobit i Lewis Hamilton. Důvod? Podle Davida Coultharda třeba ztráta entuziasmu. Bernie Ecclestone zase jako možnou příčinu označuje častou kritiku britského pilota.

Tomuto tvrzení svou podstatou nahrává i fakt, že Hamilton v Melbourne načíná již svou jedenáctou sezonu ve formuli 1 a ve 32 letech je služebně jedním z nejstarších. Brit se netají ani tím, že již dlouho pracuje na plánech „co potom.“ Blízko má například k módě a cizí mu rozhodně není ani hudební branže. Mezi závody proto například pracuje na svých skladbách a nedávno dokonce vydal album.

Co by tedy mohlo být spouštěčem tohoto velkého úniku do ústraní? Do letošní sezony Hamilton vstupuje jako favorit číslo jedna, kde na jejím konci může čekat čtvrtý titul mistra světa. David Coulthard, coby bývalý pilot, ale varuje: „Když všechno šlape, vidíte ten zápal. Vidíte toho malého kluka v jinak dospělém muži. Ale když mu den za dnem pokládáte ty samé otázky, můžete si všimnout, že to něco v jeho očích pohaslo.

A když pomine vášeň, můžete oblbovat lidi, ale sebe samotného už ne. Mohl by odejít dokonce v průběhu sezony. Nemusí tak dlouho hledat nějaká lepší slova než ‚kašlat na to, děkuji a sbohem.‘ Může se tak stát dříve než bychom všichni chtěli. Na takové rozhodnutí má zároveň dost peněz,“ míní Coulthard, který se s Hamiltonem setkal ještě na závodní dráze během sezon 2007 a 2008.

Podobné teze nabízí i bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone a doplňován je i dalšími osobnostmi. Obavy z možného odchodu Hamiltona po letošní sezoně pramení z jeho časté kritiky na způsob, jakým tráví čas mimo F1. „Co mě trochu děsí je to, až Lewis začne myslet trochu víc egoisticky ve smyslu: ‚Řeknu vám co udělám, protože mě dost lidí neustále kritizovalo. Budu na pole position v každém závodě, který také vyhraju, a po sezoně končím‘,“ míní Ecclestone, přičemž doufá, že se tak nestane.

Na každém šprochu pravdy trochu – říká staré české přísloví. Proto není bez zajímavosti, že jisté napětí je cítit i ze slov šéfa Lewise Hamiltona, Tota Wolffa. „Po čtyřech letech známe jeden druhého a určité pocity tu jsou. Na této cestě jsme společně a většinu cílů máme totožných, ale není tomu tak vždy a chápeme to. Respektujeme jej jako jednotlivce, jako osobnost a samozřejmě jako závodníka,“ prohlásil Wolff.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Skončí letos Lewis Hamilton?”

 1. kahel napsal:

  Už aby to bylo.

 2. Josef Nekvinda napsal:

  Na to bychom se museli nejspíš zeptat samotného Coultharda. Nikde se mi nepodařilo dohledat nějaké rozvedení této úvahy.
  Osobně si nedovedu představit scénař, co by se muselo stát, aby zničehonic hodil rukavicemi v polovině šampionátu.

 3. krakra napsal:

  Proč by měl končit uprostřed sezóny?

 4. Josef Nekvinda napsal:

  Díky za upozornění. Opraveno

 5. Raymy napsal:

  Zde máte chybu – Tomuto tvrzení svou podstatou nahrává i fakt, že Hamilton v Melbourne načíná již svou desátou sezonu ve formuli 1 a ve 32 letech je služebně jedním z nejstarších.

  Lewis Hamilton letos jede již 11 sezonu 😉

 6. mostur napsal:

  Nová verze stránek se mě nelíbí a přecházím ke konkurenci. Mějte se.

Napsat komentář