Skleslý Hamilton doufá alespoň v bednu

Lewis Hamilton, který skončil na pátém místě v kvalifikaci na GP Singapuru řekl, že pořád usiluje o stupně vítězů v závodě. Pochybuje ale, že Mercedes najde řešení svých problémů před startem velké ceny. Obhájce titulu mistra světa, který sedmkrát v řadě startoval z pole position,  se musel spokojit s pátou pozicí na startu. O to…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 19. 09 2015 — Jan Dohnal

Lewis Hamilton, který skončil na pátém místě v kvalifikaci na GP Singapuru řekl, že pořád usiluje o stupně vítězů v závodě. Pochybuje ale, že Mercedes najde řešení svých problémů před startem velké ceny.

Obhájce titulu mistra světa, který sedmkrát v řadě startoval z pole position,  se musel spokojit s pátou pozicí na startu. O to překvapivější je skutečnost, že Hamilton ztratil více než sekundu na vítěze kvalifikace Sebastiana Vettela.

Hamilton skončil v této sezoně jen jednou bez umístění na stupních vítězů a očekává, že zítra bude obtížné se na ně dostat.

„Cílem je dostat se na stupně vítězů. Bude velmi těžké předjet soupeře, obzvláště Red Bull,“ řekl Hamilton. „Pojedeme tak rychle, jak můžeme, ale pochybuji, že najdeme něco víc mezi dneškem a zítřkem.“

Mistr světa sezon 2008 a 2014 připustil, že nenašel způsob, jak dobře pracovat s pneumatikami.

„Pneumatiky vůbec nefungovaly. Nevíme co bylo špatně,“ dodal Hamilton.

Týmový kolega Nico Rosberg skončil na šestém místě a přiznal, že byl zmatený nedostatkem rychlosti.

„Je to velmi frustrující, že jsme tak pozadu. Nemůžu si vzpomenout, kdy jsem naposledy ztrácel více než jednu vteřinu, to muselo být před lety,“ řekl Rosberg. „Vůbec tomu nerozumíme, je to neuvěřitelné. Myslím si, že mi chybí hodně přilnavosti, ale kdo ví. Zkoušel jsem různé změny v nastavení během celého víkendu, ale nic nepomohlo. Teď už nic změnit nemůžeme, takže uvidíme zítra,“ dodal Rosberg.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář