Situace ve Force Indii eskaluje. Pérez má Oconovo chování za nelogické

Ve světle silného napětí mezi Ferrari a Mercedesem se trochu schovává neméně kontroverzní boj, a to konkrétně mezi jezdci Force Indie Estebanem Oconem a Sergiem Pérezem. Benevolentnější přístup managementu týmu k situaci v Kanadě jako kdyby položil základ ostřejšímu konfliktu o závod později. A to se také stalo.

4 Štítky: Esteban Ocon Force India Sergio Pérez Zveřejněno 26. 06 2017 — Tomáš Richtr

Po restartu závodu za safety carem  závodníci týmu Force India vzájemně kolidovali, což Oconovi způsobilo defekt pneumatiky a Pérezovi vážná poškození auta. Mexičan se sice do závodu vrátil, ale musel odstoupit kvůli prasklé sedačce.

Ke konfliktu došlo jen závod poté, co během GP Kanady spolu Ocon a Pérez bojovali o stupně vítězů. Ocon jel za Pérezem na čerstvější sadě pneu, ale Pérez ani na pokyn týmu Oconovi nedal šanci, aby na třetího Ricciarda zaútočil. Ostrý souboj v závěrečných momentech závodu zapříčinil pád obou jezdců na páté a šesté místo a významnou ztrátu bodů. O body přišla Force India také v Baku.

„Nikdy není dobré, když kolidujete se svým týmovým kolegou,“ řekl Ocon. „Celou záležitost probereme za zavřenými dveřmi, ale během tak těsného závodění se takové situace stávají. Nemělo by se to ale opakovat.“

Sergio Pérez označil situaci za „absolutně neakceptovatelnou“.

„Připravili jsme se o skvělou příležitost pro celý tým. Byl jsem podél zdi a už jsem neměl kam uhnout. Je to škoda, bylo to příliš agresivní. Během celé své kariéry mám velmi silné kolegy, ale vždy mi dají na dráze prostor. Co se stalo, je absolutně neakceptovatelné. Myslím, že jak dnes (Ocon) závodil, nebylo správné. To, co udělal, nemá žádnou logiku.“

Esteban Ocon uvedl, že ve skutečnosti jako první do něj narazil Pérez.

„Narazil do mě za první zatáčkou. Do druhé jsem jel na vnitřku, a kolidovali jsme znovu. To je prostě závodění.“

Diskuse k článku

4 komentáře: “Situace ve Force Indii eskaluje. Pérez má Oconovo chování za nelogické”

 1. Louis65 napsal:

  Perez a Vettel v jednom tymu??? To by byl vybuch, viz jeho chovani minuly zavod 🙁

 2. Kakanen napsal:

  Doufám,že Peréz nezakotví příští rok u Ferrari,to už raději toho Raikonnena.

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  OCON místo toho, aby jel pro Force Indii, Sergiovi Pérezovi pomohl k přestupu do jeho vysněného rudého TOP týmu, prostě aby si tu letošní sezonu bezva užil a po Checovi příští rok převzal roli lídra ve FI, dělá bohužel zkraty v jednání, viz, video výše, kde jasně sestřelil PÉREZE.
  Je to velký nepoměr v tom co Checo udělal pro FI a teď mladý, co přišel do hotového kde začíná kazit a bourat. Až moc rychle francouzovi narostl hřebínek v F1. Je to destruktivní jezdec typu Maldonáda, to už tu bylo.

 4. Ferrarista4ever napsal:

  No jestli Bottas tvrdil, že zatáčka byla jeho, protože byl na vnitřku, tak v tom případě tady byla Oconova. Což si opravdu myslím, že byla a to, že Pérez neměl kam, to už je věc jiná. Každopádně pro Force Indii smůla, ale jinak závodní incident.

Napsat komentář