Širší pneumatiky odmítly týmy, brání se Pirelli

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery připomněl, že změnám v rozměrech letošních pneumatik zabránily přímo týmy formule 1.

Štítky: Paul Hembery Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 3. 06 2014 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery připomněl, že změnám v rozměrech letošních pneumatik zabránily přímo týmy formule 1.

Mezi letošními stížnostmi na moc tvrdé směsi zazněla i připomínka Felipeho Massy, který by vzhledem k menšímu aerodynamickému přítlaku uvítal větší mechanickou přilnavost zajištěnou širšími pneumatikami, aby jezdci mohli spolu víc bojovat kolo na kolo.

„Byla to jedna z věcí, o které jsme loni diskutovali, když jsme poprvé uviděli nová pravidla – když bude menší aerodynamika, dáme vám širší pneumatiky,“ cituje Hemberyho komentář Autosport.

„V tu dobu týmy neměly pocit, že je to nutné, a chtěly po nás, abychom zachovali stejné rozměry pneumatik, takže jsme se tím směrem nemohli vydat.“

Pirelli ale zůstává otevřené jakýmkoliv změnám.

„Vždy jsme říkali, že uděláme, co bude tento sport chtít. Pokud po nás chtějí staré super široké pneumatiky, uděláme je. 15 nebo 20 palců, řekněte nám vy, co chcete, a my do toho půjdeme. Ale musíte rozhodnout, čeho chcete dosáhnout,“ dodal Hembery.

Co se týče tvrdosti pneumatik, tak sportovní šéf Pirelli zopakoval, že se čtyřmi směsmi musí vyhovět nárokům velmi různých okruhů, takže na některých budou nasazené pneumatiky logicky kompromisem.

Diskuse k článku

Napsat komentář