Sirotkin nabízí za sedačku Williamsu o pět milionů více než Kubica

Nejasná situace ohledně druhého jezdce Williamsu se ještě zkomplikovala. Sirotkin totiž nabízí větší finanční obnos než Kubica. Tým tak zvažuje, že najme oba jezdce, a pokud by se Kubica jako druhý pilot neosvědčil, Rus by ho nahradil.

1 Štítky: Robert Kubica Sergej Sirotkin Williams Zveřejněno 11. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože sezona 2017 už skončila, Williams jako jediný stále nemá jasno o sestavě pro rok příští. O místo po boku Lance Strolla usiluje hned několik pilotů. Největší šance se připisovaly Robertu Kubicovi, který by s pomocí svého manažera Nika Rosberga mohl týmu přispět deseti miliony dolarů. Jenže Polákovu nabídku teď přebil testovací pilot Renaultu Sergej Sirotkin, který se spolu s Kubicou a Strollem účastnil posezonních testů pneumatik v Abú Dhabi.

Ruský závodník je totiž schopen poskládat patnáct milionů dolarů, čemuž prý Kubica nedokáže konkurovat. Pro představu, otec Lance Strolla vloni zaplatil za svého syna údajně pětatřicet milionů. Podle posledních informací tým zvažuje, že by najal Kubicu jako druhého jezdce a Sirotkina jako rezervního pilota. Pokud by se Polák neosvědčil, pak by mohl být kdykoliv v průběhu sezony nahrazen Rusem.

Britský pilot formule 2 Oliver Rowland rovněž prohlásil, že s Williamsem jedná, tým to ale vzápětí popřel. Šance Paula di Resty, Pascala Wehrleina a Daniila Kvjata jsou už prý pouze v teoretické rovině.

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

Diskuse k článku

Napsat komentář