Singapur 2.0: Do jednání o pořádání GP Thajska se zapojuje i Albon
Nedávno se objevily informace o dalších jednáních vedení formule 1 se zástupci z Thajska. Myšlenka městského okruhu v Bangkoku má pochopitelně podporu i od Alexandera Albona, který by se konečně dočkal svého domácího závodu, byť za něj označuje i Singapur.
Nových destinací na pořádání závodů je víc než dost. Většina kandidátů ale v současné době bojuje se svými vlastními problémy. Rwanda pokračuje v ozbrojených konfliktech v sousedních státech a Kyalami se potýká s korupcí.
Jednání s potenciálními pořadateli zpravidla probíhá za zavřenými dveřmi a pokud proniknou informace o případných jednáních na veřejnost, pak to znamená, že se jednání dostala do další fáze.
Reportér Chris Medland informoval, že byla v paddocku v Melbourne přítomná thajská delegace, aby si udělala obrázek o tom, jak správně pořádat grand prix formule 1. Dalším krokem v jednání měla být po Grand Prix Austrálie návštěva šéfa F1 Stefana Domenicaliho v Bangkoku s tamní premiérkou.
“Bylo mi potěšením setkat se dnes s Petongtán Šinavatrovou, premiérkou Thajska, a jejím týmem, abychom prodiskutovali jejich působivé plány na pořádání závodu v Bangkoku. Těším se na pokračování našich diskuzí v následujících týdnech a měsících,” potvrdil nadšeně Ital.
Albon chce ukázat soupeřům thajskou kulturu
Albon by si jako jediný thajský jezdec na startovním roštu přál závodit před domácím publikem, byť momentálně za domácí závod bere Singapur. Před GP Číny odhalil, že se později setká s Domenicalim, aby plány probrali podrobněji. Myšlenka GP Thajska je pro něj pochopitelně “vzrušující”.
“Thajsko je úžasná země a jsem si jistý, že lidé, kteří už v Thajsku byli, to potvrdí. Byl bych nadšený, kdybych mohl jednoho dne svým kolegům ukázat thajskou kulturu a jídlo. Bylo by to zajímavé. Horko — to je jeden z faktorů, kvůli kterému by se z toho mohl stát takový Singapur 2.0, ale o to lépe. Takže z mé strany dělám vše, co můžu, aby se to stalo skutečností. Uvidíme, co přinese budoucnost.“
Pozornost z různých koutů světa
Není tajemstvím, že zájem o pořádání velké ceny má velké množství států “z různých koutů světa.”
“Myslím, že dobrá věc, kterou se nám v posledních několika letech podařilo udělat, je zaměřit se na místa, která podle nás představují budoucnost pro formuli 1,” řekl devětapadesátiletý rodák z Imoly před jednáním v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports F1. “Dostává se nám hodně pozornosti z různých částí světa. Mimochodem, právě jsem dokončil závod tady v Melbourne, mířím do Bangkoku — vláda tam má potenciální zájem něco vybudovat. Máme další místa v Evropě, a jak víte, zájem je v Africe, nyní i v Jižní Americe.”
V Jižní Americe se jedná o Argentinu, jejíž zájem vzešel po skvělých výkonech Franca Colapinta, který vloni uprostřed rozběhlé sezony nahradil u Williamsu Logana Sargeanta.
Sice je počet závodů v kalendáři omezený na 25 podniků za sezonu, ale formule 1 zavádí “rotační systém”. Jeho první obětí se stal okruh ve Spa-Francorchamps, kde se budou konat velké ceny ob rok, tím se tak udělá místo pro další potenciální zájemce, mezi které patří právě i Thajsko.