Šílené havárie v boxech na Hungaroringu

Během závodu německého mistrovství cestovních vozů DTM na maďarském Hungaroringu došlo během dešťové přeháňky k naprosto bizarním incidentům. Pilotům se nedařilo na mokrém povrchu řádně zastavit auto a naráželi do zařízení, kolegů mechaniků a traťových maršálů. Pilot Mercedesu Lucas Auer, závodník BMW Bruno Spengler a jezdec Mercedesu Edoardo Mortara nezvládli svá auta během plánovaného pitstopu. Zraněni byli celkem tři lidé, z toho jeden vážně. Nikdo není v ohrožení života.

1 Štítky: GP Maďarska Motorsport Zveřejněno 3. 06 2018 — GPF1.cz

Na stejném okruhu se na konci července jede velká cena formule 1, čímž se nabízí přirozená otázka, jestli něco podobného nelze očekávat návštěvy šampionátu v Budapešti. Incidenty v DTM mají společné to, že povrch dráhy v takzvaném pomalém pruhu boxové uličky je za mokra zjevně velmi kluzký.

V boxové uličce pak zasahovali dvě jednotky záchranářů se sanitními vozy a závod musel být nakonec zastaven. Do nemocnice byli přepraveni tři traťoví maršálové.

Piloti Lucas Auer, Edoardo Mortara a Bruno Spengler byli nakonec diskvalifikováni, protože jejich prohřešky byly posouzeny jako porušení sportovního řádu. Avšak konkrétně Lucas Auer kritizoval pořadatele závodu za to, že dělal co mohl, ale na kluzkém povrchu dráhy nedokázal své auto zastavit.

GP Maďarska se na stejném okruhu jede 29. července.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šílené havárie v boxech na Hungaroringu”

  1. krakra napsal:

    HUSTÝ, ale vypadálo že piloti jenom slepě seděli a čekali co to udělá.

Napsat komentář