“Šikanování” ze strany Mercedesu vedlo k odchodu Michaela Masiho

Šéf Red Bullu Christian Horner ukázal prstem na konkurenční Mercedes kvůli odchodu Michaela Masiho z role ředitele závodu.

Štítky: Christian Horner Michael Masi Red Bull Zveřejněno 8. 03 2022 — Jiří Košta

Budoucnost Masiho se ukázala být hlavním bodem diskuse během mimosezony, po kontroverzním rozhodování v závěrečných fázích Velké ceny Abú Dhabí 2021.

Nakonec byla zavedena nová struktura, která již nemá Masiho jako ředitele závodu, což je podle Hornera nespravedlivé.

„Bylo správné ho vyhodit na základě tlaku, který na něj byl vyvíjen konkurenčním týmem? To pro mě bylo špatně,“ řekl Horner.

„To se rovná šikaně. Je pasivně agresivní. Ano, Michael dělal chyby a bylo to frustrující, ale musíte se podívat na roli, ve které byl, a na nástroje, které měl k dispozici. Nemůžete svalit vinu na Michaela. Je nespravedlivé to dělat.

Byli jsme na straně příjemců mnoha Michaelových chyb, ale ve sportu pod vysokým tlakem hraje roli pod vysokým tlakem.”

Díky odvysílání zpráv od týmu k závodu v roce 2021 na sebe Red Bull i Mercedes také upozornili tím, jak lobovali u Masi během závěrečných etap v Abu Dhabi. Vysílání těchto sdělení se chystá na rok 2022 zastavit, s čímž Horner nesouhlasí.

Ale pokud jde o výměny názorů v Abú Dhabí, znovu měl Horner pocit, že hlavním viníkem je Mercedes.

„Musíte říct fakta. Kdo byl první, kdo zavolal Michaelovi? To jsem nebyl já. Reaguji pouze na tlak, který je na něj vyvíjen a který slyším v uchu od konkurenčního týmu. Je mým úkolem jako šéfa týmu, který zastupuji, bránit.

„Myslím, že to byl pravděpodobně menší tlak než tlak, na který naši soupeři tlačili, aby neměli Safety Car. Nebo se vrátit o kolo. Nebo nemít virtuální Safety Car, nebo aby virtuální Safety Car přešel do plnohodnotného Safety Caru.“

Horner již dříve prozradil, že poslal Masimu zprávu poté, co se ho FIA rozhodla zbavit role ředitele závodu, a zároveň vyjádřil zklamání nad tím, že pouze Red Bull z 10 týmů mluvil na podporu Masiho.

Nissan bude s Infiniti vyrábět dva nové elektromobily