Sezony 2010 nebo 2012 ukazují, že Vettel umí o titul bojovat i pod tlakem

S týmem Red Bull získal čtyři tituly mistra světa. Ten první přišel na konci sezony 2010, během které Sebastian Vettel ani jednou nevedl průběžné pořadí šampionátu - s výjimkou klíčového posledního závodu. Tento a další příklady připomíná současný šéf Red Bullu Christian Horner a využívá jej jako argument pro to, že Vettel závěry sezony umí a že je pod tlakem obvykle velmi odolným pilotem.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 09 2018 — GPF1.cz

Šest závodů před koncem ztrácí Vettel 40 bodů na Hamiltona. V sezoně 2010 na lídra šampionátu Alonsa ztrácel 25 bodů dva závody před koncem. A Vettel se stal šampionem rozdílem čtyř bodů.

V sezoně 2013 vyhrál Vettel z prvních deseti závodů jen čtyři. Ale od jedenácté velké ceny až po poslední devatenáctou vyhrál úplně všechny.

„Pod tlakem bývá obvykle dobrý. Rozhodně se nevzdá. Byl nějakých 40 bodů pozadu tuším v sezoně 2012,“ vzpomíná Christian Horner na ročník 2012. V něm po jedenáctém závodě z celkových dvaceti byl Vettel celkově čtvrtý se 140 body, zatímco Alonso vedl šampionát se 179 body. Vettel nakonec vyhrál titul o tři body.

„Pochopitelně bude zklamán porážkou ze Singapuru,“ přiznal Horner. „Ferrari má ale velmi rychlé auto. Ještě se pojede šest závodů, rozdávat se bude 150 bodů. Může se stát cokoli, byť má Lewis náskok jednoho vítězství a jednoho třetího místa.“

Diskuse k článku

Napsat komentář