Seriál Drive to Survive čeká změna konceptu

Americký streamovací gigant Netflix uveřejnil upoutávku na čtvrtou řadu populárního seriálu z formulového prostředí Drive to Survive, který bude mít premiéru 11. března. V budoucnu se ale chystají změny, potvrdil to samotný šéf F1.

Štítky: F1 FOM Zveřejněno 1. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Nová řada seriálu vyjde už příští týden a tradičně shrne významné události roku 2021, a to v deseti epizodách. Není tajemstvím, že právě Drive to Survive v posledních letech přilákalo mnoho nových fanoušků, hlavně těch mladších a z amerického kontinentu.

„Není pochyb o tom, že Drive to Survive má obrovský vliv na příliv nových a mladých fanoušků a také na nové trhy, kterými jsou například Spojené státy a další země. Musíme tak zůstat naladěni a s tímto projektem dál pracovat.

Jak jistě víte, každá řada vždy shrne poslední rok ve formuli 1. Měl jsem možnost seriál vidět a je to opravdu skvělé. Letos budeme svědky shrnutí skvělé sezony 2021 a s tím vším, co se v ní odehrálo, si myslím, že uvidíme tu nejlepší řadu,“ uvedl šéf F1 Stefano Domenicali.

Úspěch seriálu potvrzuje i fakt, že začínají vznikat podobné projekty z prostředí motorsportu, například MotoGP zveřejní první řadu seriálu MotoGP Unlimited jen tři dny po premiéře nové řady Drive to Survive, nebude to ale na Netflixu, nýbrž na Amazon Prime.

Upoutávka na 4. sezonu Drive to Survive

I přes očividný úspěch Drive to Survive naznačil šéf F1 možné změny seriálu, které mají zajistit aktuálnost a exkluzivitu. „Myslím, že formule 1 je hlavně o tom, jak se celé prostředí dokáže přizpůsobit změnám.

S našimi přáteli z Netflixu bychom rádi dosáhli podobných cílů. Řekl bych, že je důležité, aby byl seriál neustále aktuální a mluvil o formuli 1 i trochu jiným způsobem. Proto budeme s Netflixem i nadále v úzkém kontaktu a budeme řešit možné budoucí změny.

Když už máme takovou možnost, je potřeba ji využít a dělat věci jinak, než je obvyklé. Tím si získáme nové fanoušky a udržíme ty stávající – což je našim dlouhodobým cílem. Je také velmi důležité, aby seriál samotný dával F1 přidanou hodnotu,“ pokračoval Domenicali.

O jaké konkrétní změny se jedná šéf formule 1 již neuvedl, nezapomněl však streamovací platformě poděkovat za zvýšení povědomí o sportu především mezi mladší generací a je velice pravděpodobné, že F1 a Netflix budou spolupracovat minimálně několik dalších let.

Nic ale není dokonalé. Mistr světa z roku 2021 Max Verstappen odmítl účast v seriálu a obvinil Netflix z vytváření fiktivních rivalit. V nové řadě by se však měl pilot Red Bullu i tak objevit, neboť producenti seriálu mají přístup k záběrům samotné F1.