Sergio Pérez s Red Bullem další dva roky

Mexický závodník bude v mistrovském Red Bullu pokračovat minimálně do roku 2026.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 5. 06 2024 — Dominik Kovář

Jedna z nejžádanějších sedaček je pro rok 2025 obsazená. A bude patřit stejnému majiteli. Red Bull oznámil, že se Sergiem Pérezem prodloužili smlouvu o dva roky. Mexičan přišel do Red Bullu v roce 2021. Během té doby stihl za rakouskou stáj odjet 74 závodů, ve kterých získal 5 vítězství, 3 pole position, 7 nejrychlejších kol, 29 pódiových umístění  a 887 bodů.

“Nyní je důležitý čas potvrdit naší jezdeckou sestavu pro rok 2025 a my jsme velmi potěšeni, že budeme pokračovat s Checem,” prohlásil Christian Horner. “Kontinuita a stabilita je pro tým důležitá a Checo i Max jsou úspěšnou a pevnou partnerskou dvojicí, která nám v minulém roce zajistila historicky první double v šampionátu,” dodal šéf rakouského týmu.

Sergio Pérez je pochopitelně z podpisu nadšený: “Jsem šťastný, že zde zůstávám, abychom pokračovali ve společné cestě a přispěli ke skvělé historii týmu dalšími dvěma roky. Chci poděkovat všem, kteří do mě vložili důvěru, znamená to hodně a já to chci vracet skvělými výkony na trati i mimo ní.”

Podepsání Péreze znamená to, že jedna z nejžádanějších sedaček je nyní obsazená a hned několik pilotů se musí porozhlížet jinde. S místem v Red Bullu byl spojován zejména Carlos Sainz, který po sezóně opouští Ferrari. Vzhledem k nedávným výkonům byl předmětem spekulací také Júki Cunoda. Povýšení Ricciarda do Red Bullu už bylo spíše zbožným přáním fanoušků, než reálnou alternativou.