Sergio Pérez prodloužil s Force Indií

Sergio Pérez bude i v příštím roce závodit po boku Estebana Ocona ve Force Indii, jak bylo oznámeno krátce před nedělním polednem.

Štítky: Force India Sergio Pérez Zveřejněno 17. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Pérez byl také spojován s přestupem do Renaultu, nakonec se však rozhodl pokračovat ve Force Indii (či Force One nebo Force Racing – podle toho, jak se stáj příští rok bude jmenovat). Mexičan tak zůstane ve stejném týmu už pátý rok v řadě. „To bylo mojí prioritou,“ hlásí Pérez. „Je to tým, který mi umožňuje dokazovat můj talent a to mě činí velmi šťastným.

Jsem pyšný na to, co už jsme dokázali. Myslím, že toho bude ještě víc. Stáj letos odvádí úžasnou práci ve vývoji vozu a v udržení naší pozice čtvrtého nejlepšího týmu ve formuli 1. Takže to nakonec bylo snadné rozhodnutí, pokračovat v naší společné cestě,“ tvrdí Mexičan, který tak bude nadále závodit po boku Estebana Ocona.

„Sergio sehrál důležitou roli v našich úspěších za posledních pár let,“ hodnotí majitel týmu Vidžaj Mallya. „Od roku 2014, co k nám nastoupil, dospěl a stal se jedním z nejrychlejších a nejvíce konzistentních závodníků na roštu. Se čtyřmi umístěními na stupních vítězů je nejúspěšnějším jezdcem Force Indie. Udržení jeho po boku Estebana nám pro příští rok dává stabilitu.“

Smlouva by měla podle všeho být na jeden rok. Pérez tak před sezonou 2019 bude moci potenciálně zaklepat na dveře Mercedesu, Ferrari či Red Bullu. Aktuálně se tak čeká už jen na oznámení jezdeckých sestav Williamsu, Toro Rosso, Sauberu a McLarenu, který zatím potvrdil pouze Stoffela Vandoorna.

Diskuse k článku

Napsat komentář