Sennovo logo se přesunulo od Williamsu k McLarenu

Po smrti legendárního Ayrtona Senny „jeho“ tým Williams od roku 1995 vozilo Brazilcovo logo na svých vozech. Až do konce loňské sezony, kdy od tradice upustil s tím, že chce hledět vpřed a nechce jezdcům připomínat, co se jim může v monopostu stát. Štaci po Williamsu teď přebírá McLaren.

Štítky: Ayrton Senna GP Monaka McLaren Williams Zveřejněno 28. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Ten prostřednictvím svého šéfa Zaka Browna oznámil, že počínaje víkendovou Velkou cenou Monaka bude McLaren s logem jezdit trvale. „Je to náš závazek, oslavovat jeho odkaz. Nedokážu si pro to představit lepší místo než Monako, kde toto uznání Ayrtonova života zahájit,“ říká Brown.

Právě v McLarenu Senna závodil před přestupem k Williamsu a ve Wokingu dosáhl největších úspěchů. Získal s ním všechny tři tituly a 35 ze 41 výher. V barvách McLarenu jezdil v letech 1988 až 1993.

„Ayrton je legendou McLarenu, kde upevnil svoji pozici jednoho z nejlepších jezdců formule 1. Když v roce 1994 tragicky zemřel, celý svět motorsportu pocítil nenahraditelnou ztrátu, ale jeho památka žije dál v srdcích a myslích fanoušků formule 1 po celém světě,“ vysvětlil Brown, proč se tým rozhodl jezdit se Sennovým logem.