Senna v Monaku 1988 suverénně vedl, což se mu možná vymstilo

Psal se rok 1988 a probíhala Velké cena Monaka. Ayrton Senna si držel obrovský náskok před týmovým kolegou Alainem Prostem, ale chyba při nájezdu do tunelu znamenala, že Brazilec havaroval a se svěšenou hlavou opouštěl dějiště nejprestižnější Grand Prix.

1 Štítky: Ayrton Senna GP Monaka Historie Zveřejněno 23. 05 2020 — Lukáš Podstata

Do konce závodu v Monaku zbývalo necelých dvanáct kol. Všichni byli v té době přesvědčeni, že si Brazilec připíše další triumf ve formuli 1, protože náskok před svým týmovým kolegou Alainem Prostem činil padesát pět vteřin.

Při nájezdu do sekce, ve které je dominantní legendární tunel však Senna v zatáčce Portier havaroval a vynikajícně rozjetý závod pro něj skončil doslova debaklem. Senna si po opuštění svého monopostu uvědomoval své neskutečné pochybení. Pilot McLarenu ale místo cesty do boxů zamířil do svého bytu, který ležel nedaleko okruhu.

Celý den nebylo o Sennovi vidu ani slechu. Až po několika hodinách poslal Senna vyjádření ke svému odstoupení reportérovi Reginaldovi Lememu. „Nevím, co se stalo. Možná nedotáčivost, nebo špatně zvolený průjezd zatáčkou,“ stálo v Sennově prohlášení. Až pozdě večer přišel Senna zpět do paddocku a probral celou situaci se svým týmem a údajně měl stále v o očích slzy.

Alain Prost byl však přesvědčený, že ho Senna chtěl zesměšnit a místo toho zesměšnil sám sebe. „Ayrton mě chtěl doslova zajet do země. Tlačil na pilu, a to se mu nakonec vymstilo,“ řekl Francouz. Není pochyb o tom, že tato nehoda v Sennovi zanechala velmi temnou zkušenost, kterou si nejspíše nikdy neodpustil.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Senna v Monaku 1988 suverénně vedl, což se mu možná vymstilo”

  1. krakra napsal:

    Levý zadní kolo prasklo…..

Napsat komentář