Šéfové týmů odhadují výkonnostní pořadí v průběhu testů

Před posledním dnem testování na okruhu Bahrain International Circuit šéfové týmů formule 1 nabídli první názory na výkonnostní pořadí pro rok 2023.

Štítky: 2023 Ferrari McLaren Mercedes Red Bull Zveřejněno 24. 02 2023 — GPF1.cz

“Myslím, že je to celkem jasné, protože to vypadá, že Red Bull, Ferrari a Mercedes jsou blízko sebe. Zbytek pole se snaží zmenšit odstup od předních týmů a myslím, že střed pole je docela semknutý,” řekl Franz Tost z AlphaTauri.

“Franz to velmi dobře vystihl, že první trojice je pravděpodobně stále v čele, přičemž se zdá, že Red Bull má náskok,” dodal nový šéf týmu Williams James Vowles a poté poukázal na některé zásadní faktory, které je třeba vzít v úvahu.

“Klíčové pro vysvětlení, proč je těžké cokoli odhadovat, je, že kdybyste tady jeli v jinou denní dobu, mohlo by to být až o sekundu jinak, a když k tomu přidáte faktor množství paliva, mohly by to být další dvě sekundy, a když k tomu připočtete spolehlivost, máte mnohem víc, než kolik bude dělit startovní rošt.”

Günther Steiner z týmu Haas se vyjádřil pochvalně o změně pravidel pro rok 2022, která zavedla aerodynamiku s přísavným efektem, přepracovanou karoserii a větší pneumatiky:

“Myslím, že nová pravidla fungují a myslím, že se týmy ve středu poli k sobě přibližují. Nemohu říci za žádný ze sedmi týmů za třemi velkými, kdo je vepředu a kdo ne. Doufejme, že jednoho dne bude všech deset týmů blízko u sebe a my tu budeme sedět a debatovat o tom, kdo vyhraje příští závod.”

McLaren je však jedním z týmů, které pravděpodobně vstoupí do nové sezóny s výkonnostní ztrátou, protože jeho šéf Zak Brown přiznal, nepodařilo se přenést zimní prognózy ze simulátoru na závodní trať.

“Je těžké zjistit, jak na tom jsme, dokud nezačneme závodit. Stanovili jsme si nějaké cíle pro vývoj, které jsme nesplnili a cítili jsme, že to bude lepší, abych byl upřímný,” řekl Brown. “Stejně jako všichni máme před sebou spoustu vývoje, takže jsme povzbuzeni tím, co vidíme v blízké budoucnosti, ale do prvního závodu půjdeme mimo naše předpokládané cíle – je těžké předpovědět, jak to bude na startovním roštu vypadat.”