Šéf Toro Rosso: Kvjat je připraven na návrat do Red Bullu

Daniil Kvjat podle šéfa italské stáje dospěl, má více zkušeností a je připraven přejít zpět do Red Bullu. Franz Tost však doufá, že k takovému kroku nedojde.

Štítky: Daniil Kvjat Franz Tost Zveřejněno 1. 08 2019 — Lukáš Podstata

Rus v týmu Red Bullu již dříve působil. Nahradil odcházejícího Sebastiana Vettela do Ferrari. Bohužel pro něj nepodával příliš oslnivé výkony a v průběhu sezony 2016 byl z hlavního týmu vrácen zpět do sesterské stáje. Tehdy ho u Red Bullu nahradila současná jednička rakouské stáje Max Verstappen. Před ročníkem 2017 byl Rus vyhozen také z Torro Rosso a kolotoč formule 1 na rok opustil. Během sezony 2018 působil jako vývojový jezdec Ferrari, než se vrátil k Toro Rosso.

„Je to další pilot, který přišel do Red Bullu příliš mladý. Už po první sezoně odešel z Torro Rosso, protože Sebastian Vettel přestoupil do Ferrari. Vždycky říkám, že potřebuji pilota alespoň po dobu tří let, abychom ho připravili na přestup do hlavní stáje. V Red Bullu je na vás vyvíjen daleko větší tlak, bojujete o vítězství a pracujete na úplně jiné úrovni než u nás,“ říká šéf Toro Rosso Franz Tost.

Daniil Kvjat ještě v barvách Red Bullu.

Bylo obrovským překvapením když italská stáj ohlásila jezdeckou sestavu pro tento ročník, ve které figuroval právě Kvjat. Ovšem jeho dosavadní výsledky, zejména třetí místo ve Velké ceně Německa, dokazují, že angažovat Rusa byl výborný nápad. To potvrzují i slova Franze Tosta: „Od roku 2016 se toho Daniil hodně naučil, především ve Ferrari, kde pracoval jako vývojový jezdec. Potvrzuje nám, že je velmi rychlý a zároveň velice zkušený závodník.“

Na otázku, zda si myslí, že jeho svěřenec je připraven na přesun do Red Bullu, jednoznačně odpovídá: „Určitě, ano. Je to dlouhá doba, co byl pryč a nyní je mnohem zkušenější, ví jak se má chovat na trati i mimo ni,“ hodnotí pilota Tost.

Kvjat by mohl po sezoně nahradit momentálně nevýrazného Pierra Gaslyho, kterému se v prvním ročníku od přestupu z Torro Rosso příliš nedaří. Franz Tost, ale svého bývalého svěřence nekritizuje. „Pierre je velice dobrý pilot, stejně jako Daniil. Momentálně nezažívá povedenou sezonu a neukázal výkonnost, kterou sám od sebe očekával. Nesmíte také zapomenou na fakt, že v týmu je Max Verstappen, který je neuvěřitelně rychlý. Víte, možná se aktuální specifikace vozu příliš nehodí Pierrovi stylu jízdy a musí si na něj více zvyknout. Věřím, že mu Red Bull dá čas, protože se určitě zlepší. Na to si klidně vsadím.“

Skladbu jezdců v Torro Rosso pro následující ročník vždy určuje hlavní tým Red Bull. Šéf italské stáje si však přeje, pokud neodejde Kvjat do Red Bullu, aby stávající duo pilotů u týmu působilo i v další sezoně. „Doufám, že sestava u Red Bullu zůstane stejná jako je teď. Rád bych pokračoval s jezdci, kteří u našeho týmu aktuálně působí, protože je to jedna z nejsilnějších sestav kterou Torro Rosso kdy mělo,“ chválí oba piloty Franz Tost.

Diskuse k článku

Napsat komentář