Šéf Renaultu Cyril Abiteboul: Nemáme větší problémy než Mercedes

Šéf francouzské stáje prohlásil, že aktuální budoucnost Renaultu ve formuli 1 je stejně nejistá jako budoucnost současných šampionů z Mercedesu. Rodák z Paříže si je také jistý, že v letošní sezoně má francouzský tým potenciál bojovat o pódium.

Štítky: Cyril Abiteboul Renault Zveřejněno 31. 03 2020 — Lukáš Podstata

Francouzi se na startovní rošt vrátili v sezoně 2016. Postupně se od posledních příček dostali až na vrchol tzv. zbytku světa. Loňská sezona se však žluto-černě zbarveným monopostům nepovedla, když je dokázal vyjma předních třech týmů porazit i McLaren.

Cyril Abiteboul, šéf Renaultu, přiznal, že tým měl určité problémy. „V F1 jsme v určité podobě 42 let. Přijímám naši nedostatečnou konzistenci. Navíc došlo k našem týmu několika prohlášením a změnám ve vedení.

Realita je ovšem taková, že se nám daří ve dvou dobře zavedených továrnách (Enstone a Viry Chatillon). Dohromady máme 1200 zaměstnanců a myslím si, že pro následující sezony budeme dobře připraveni. Navíc nová Concordská dohoda nám může hodně pomoci.“

Francouz byl také dotázán, jak může aktuální koronavirová krize ovlivnit postavení Renaultu v F1. „Samozřejmě jsme součástí automobilového průmyslu, který se aktuálně hodně otřásá. Na druhou stranu si nemyslím, že máme větší problémy než například Mercedes-Daimler. My si musíme nadále udržet naši pověst a pokračovat v její krystalizaci,“ má jasno Abiteboul.

Renault je však aktuálně jedinou automobilkou, která nebojuje o nejvyšší příčky. Abiteboul ví, že pokud se tým neposune kupředu, může být zle. „Je to pro nás velké riziko, pokud nebudeme schopni závodit na určité úrovni. Aktuálně už máme v královně motorsportu spoustu kritiků, když jsme loňskou sezonu nebojovali o pódiová místa. V letošní sezoně však věřím, že se nám to konečně povede.“

Diskuse k článku

Napsat komentář