Šéf Red Bullu prozradil, co stálo za rozhodnutím o výměně Gaslyho

Podle Christiana Hornera francouzský závodník nezvládal tlak a tým dlouhodobě nemohl tolerovat jeho slabé výsledky.

Štítky: Christian Horner Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 31. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že věděl, jak mu pozornost médií a tlak pomalu přerůstají přes hlavu. To je něco, co jezdci podstupují každý týden, protože jste neustále porovnáváni s týmovým kolegou. Bohužel bylo několik závodů, kde byl Pierre za Maxem o celé kolo. To můžete akceptovat jen po určitou dobu,“ říká šéf stáje Red Bull Christian Horner.

Poslední kapkou pak byl závod v Maďarsku, kde Gasly dojel šestý a na druhého Verstappena, který málem vyhrál, ztratil opět celé kolo. „Po Maďarsku to bylo frustrující. Týden předtím rovněž. Když se podíváte na tabulku, máme auto schopné boje s Ferrari, ale netěžíme z toho. Cítili jsme, že toho tlaku i od médií bylo na Pierra už trochu moc. Díky tomu, že Red Bull má čtyři sedačky, jsme ho poslali zpět do Toro Rosso, kde bude pokračovat ve svém vývoji pod menším tlakem.“

Podle Hornera Red Bull zvažoval, že místo Gaslyho nasadí Daniila Kvjata, nakonec se však rozhodl pro Alexe Albona. „Daniila jsme samozřejmě zvažovali, jezdí letos velmi dobře. Ale uvažovali jsme tak, že bychom možná dost ublížili Toru Rossu, kdybychom mu vzali nejzkušenějšího závodníka. Navíc Daniil už je s námi nějaký čas, pro Red Bull už jezdil.

Byli jsme ale zvědaví na Alexe. V prvních 12 závodech jsme viděli jeho talent. O jezdcích máme spoustu informací a přišlo nám dobré použít posledních devět závodů na to, aby mohl jezdecky vyrůst. Pak se rozhodneme, kdo bude pro rok 2020 Maxovým kolegou,“ dodává Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář