Šéf pilotů si promluví s Hamiltonem i Verstappenem

Předseda GPDA (Grand Prix Drivers‘ Association) Alexander Wurz si chce promluvit s Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Bývalý závodník zároveň počítá s tím, že se uchazeči o titul nesrazili letos naposled.

Štítky: Alexander Wurz GPDA Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 21. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Alexander Wurz si hodlá promluvit s hlavními kandidáty na titul, a to po jejich vzájemné kolizi ve Velké ceně Itálie. Verstappen a Hamilton podle předsedy GPDA nezvládli unést velké množství tlaku.

Je to přitom už podruhé, kdy mezi pilotem Mercedesu a Red Bullu došlo letos ke kolizi. Poprvé tomu tak bylo ve Velké Británie hned v úvodním kole. Verstappen tehdy odstoupil a Hamilton vyhrál před domácími fanoušky. Na Monze ale už odstoupili oba dva.

„Rozhodně s nimi podniknu krátký rozhovor, ale nechci nic vážného. Oba dva jsou také lidé a byli naštvaní kvůli svým špatným zastávkám v boxech a také kvůli tomu, jak se závod celkově vyvíjel. Oba věděli, že k předjetí budou mít jen jednu příležitost.

Tentokrát pravděpodobně došlo k tomu, že se sešlo více špatných situací a náhod. Oba piloti byli tak vystaveni extrémnímu tlaku, který jednoduše neunesli a pod tíhou toho všeho vybouchli,“ zamýšlí se Wurz.

Bývalý závodník přitom druhých dechem dodal, že mezi Hamiltonem a Verstappenem očekává další nehody, zvlášť, když souboj o titul vstupuje do závěrečných fází. „Abych byl upřímný, myslím si, že je to opravdu velmi pravděpodobné.

Je to sport a takové věci se v něm dějí zcela běžně, sejdou-li se dva velikáni. Je jedno, zda koukáte na fotbal, baseball, házenou, box nebo formuli 1. Napětí mezi těmi nejlepšími zažijete kdekoliv. Je to přirozené, oba si vymezují svá území.

Mimo jejich auta mluvím s oběma a oni zase mezi sebou a chovají k sobě velký respekt, což je hezké vidět. Jakmile ale usednou do vozu, začínají bojovat a je to v pořádku. Jsou tady od toho, aby porazili jeden druhého, chtějí získat titul ve formuli 1.

Doufejme, že mají dostatek respektu nejen vůči sobě, ale i vůči svému týmu a svým výsledkům, jinak dojde opět k další nehodě. Pokud chcete vyhrávat tituly mistra světa, musíte v první řadě dokončovat jednotlivé závody,“ uzavřel Wurz.

Audi začalo s testováním dakarského RS Q e-tron