Šéf Mercedesu Wolff je z porážky víc v šoku než Hamilton

Bývalý pilot Red Bullu a aktuální televizní expert David Coulthard si myslí, že Lewis Hamilton se z prohraného boje o titul zotaví rychleji, než jeho šéf Toto Wolff a celý Mercedes. Skot zároveň označil spekulace o konci Lewise Hamiltona za nesmysl.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 27. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Od poloviny prosince se Lewis Hamilton ‚pohřešuje‘. Od prohry v posledním kole Velké ceny Abu Dhabí 2021 nedal Brit jediný příspěvek na sociální sítě, na kterých byl do té doby aktivní a také neposkytl jediný rozhovor.

K vidění byl Hamilton pouze při předávání čestného rytířského titulu po konci sezony, a ještě během mistrovských oslav Mercedesu v Brackley. Ticho samozřejmě podporuje spekulace o Hamiltonově předčasném konci, do kterých strategicky pošťuchuje i Mercedes.

I přes veškeré konspirační teorie je David Coulthard, bývalý pilot formule 1, přesvědčen, že Lewis Hamilton neskončí. Naopak, podle Skota je pilot Mercedesu v pořádku a prohraný boj o titul jej už neobtěžuje.

„Řekl bych, že Lewis je už otráven komentáři, že to on je zaslouženým šampionem, že byl o titul okraden a spoustu dalšího. Myslím si, že se i podobným diskusím zdaleka vyhýbá,“ uvedl nedávno Coulthard.

Podle některých hlasů, by ale Hamilton ukončil kariéru tak či tak – skončil by na vrcholu. Brit by odešel před příchodem nových a revolučních pravidel, díky kterým není Mercedes jasným favoritem, stát se totiž může cokoliv. Podle Coultharda je to ale nesmysl.

„Tomu opravdu nevěřím. Už v průběhu loňského roku Lewis oznámil dvouletou smlouvu s Mercedesem. On (Hamilton) je ten typ pilota, který miluje výzvy a kdo by chtěl skončit před tak obrovskou změnou?

Nemyslím si, že by jeho postoj loňské finále změnilo. Ano, určitě si výsledek představoval jinak, ale reálně si myslím, že prohra titulu více zasáhla Tota Wolffa a celý Mercedes. Sportovci se na takové věci dívají trochu jinak.

Vím to z vlastní zkušenosti. Nechci se přirovnávat k Lewisovi, který dosáhl pozoruhodných výsledků, ale také jsem během své kariéry zažil řadu zklamání a radostí a abych byl upřímný, obě emoce vás docela rychle opustí,“ objasnil Coulthard.