Šéf Mercedesu Wolff haní “ufňukané” soupeře

Šéf Mercedesu Toto Wolff se vysmál stížnostem soupeřů nad Bottasovými hodinami v boxech během druhého tréninku. Pilot Mercedesu za tento incident dostal penalizaci tří míst na startu.

Štítky: GP Štýrska Mercedes Toto Wolff Valtteri Bottas Zveřejněno 27. 06 2021 — Vašek Štěpánek

K incidentu došlo v pátek během druhého tréninku na GP Štýrska 2021 před garáží týmu McLaren. Vedoucí stáje Paul James byl následně slyšen, jak si stěžoval řediteli závodů Michaelovi Masimu.

„Michaele, je to naprosto směšné! On (Bottas) přitom mohl srazit naše lidi nebo narazit do boxové zídky…,“ stěžoval si James do rádia.

Bottas za to dostal penalizaci tří míst na startu, a to znamená, že do GP Štýrska odstartuje z pátého místa, pilot Mercedesu by jinak do závodu startoval druhý. Šéf černých šípů Toto Wolff má pocit, že trest byl až moc přísný a vysmál se těm, kteří si na Bottase stěžovali.

„Je zábavné, jak někteří sportovní šéfové naladí kanál k Michaelovi Masimu a hlásí mu scénáře typu Armageddon… Je dobře, že jsou tyto zprávy nyní přístupné, můžeme je tak všichni slyšet a společně se jim zasmát,“ uvedl Wolff.

Sportovní komisaři se nakonec rozhodli Bottase potrestat, protože způsobil potenciálně nebezpečnou situaci, ke které došlo, když se Fin pokoušel ze svého boxového stání rozjet na druhý převodový stupeň.

„Na straně druhé se Valtteri roztočil v boxové uličce a mohl někomu ublížit. Je jedno, jakou jel rychlostí, i kdyby to byla rychlost chůze, stále někoho mohl vážně zranit, a proto také chápu tento trest, i když se mi upřímně zdá přísný.

Je to drsné, zvlášť k někomu jako je Valtteri. Byl velmi upřímný v tom, co se stalo. Kdokoliv jiný by přišel a řekl by: ‚Nevím, co se stalo, bylo něco špatně s podlahou auta nebo bylo něco na trati. Musíme na tom zapracovat.‘ Valtteri ale přišel a řekl, že se snažil zlepšit své starty a jednoduše to zkazil.

Myslím, že bychom v tomto sportu měli mít více tak upřímných lidí jako je právě Valtteri, včetně těch, kteří ihned stisknout tlačítko a fňukají u ředitele závodu na všechno kolem sebe,“ uzavřel rýpavě Wolff.