Šéf Mercedesu se bojí rostoucího napětí mezi svými jezdci

Konec klidného soužití? Šéf Mercedesu Toto Wolff se obává rostoucího napětí mezi Lewisem Hamiltonem a Georgem Russellem. Napětí mezi týmovými kolegy se podle Wolffa bude zvyšovat s tím, jak se bude zlepšovat forma monopostu.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 18. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Před začátkem sezony se toho o Mercedesu namluvilo hodně. Ústředním tématem byla nová jezdecká dvojice – týmového hráče Valtteriho Bottase nahradil mladý a ambiciózní George Russell, o kterém se mluví jako o hvězdě budoucnosti.

Nebylo žádným tajemstvím, že lídr týmu Lewis Hamilton nebyl z příchodu mladého pilota zase tak moc nadšený. Sedminásobný šampion se tehdy obhajoval slovy, že se může narušit klid a uvolněná atmosféra v týmu.

To se ale zatím nestalo a je to asi jediná výhoda slabší formy stříbrných šípů. Tým tak předešel možné rivalitě mezi svými piloty. Nemusí to ale trvat dlouho – Mercedes jde nahoru a začíná okupovat nejvyšší příčky, s tím přichází větší riziko nepokojů ve stáji.

„Myslím, že největším soupeřem pro Lewise a George zatím bylo naše auto. Nemuseli tolik bojovat mezi sebou a nebyl kolem nich žádný rival z jiné stáje. Chci jim poděkovat, protože oba dva projevili v první polovině sezony bojového a týmového ducha.

Oba jezdili s jiným nastavením auta. Sdíleli svá data, hodně spolu komunikovali a myslím, že si k sobě za ten půl rok vytvořili vřelý vztah, což nám jako týmu hodně pomohlo. Poslední, co bychom potřebovali je, aby mezi sebou soupeřili,“ uvedl Wolff.

I přesto, že se situace v Mercedesu zatím zdá být jako idylická, rakouský manažer očekává a obává se možného napětí mezi svými jezdci. To podle Wolffa přijde ve chvíli, kdy stříbrné šípy začnou opět pravidelně bojovat o vítězství.

„Když závodíte na nejvyšší úrovni a v týmu, který může vyhrát a máte týmového kolegu, který je také schopen vyhrát, nějaké napětí se vždy objeví. Není to v tomto sportu nic nového, a tak nějak s tím každý počítá.

Nesmí se to ale příliš vyhrotit. Před několika lety jsme to zažili a mám obavy z toho, abychom to nezažili znovu. Bál jsem se toho i když k nám přestupoval Valtteri. Jako šéf týmu se musíte starat o atmosféru uvnitř garáže, je to má práce,“ zakončil Wolff.