Šéf Mercedesu psychologicky podporuje Hamiltona na úkor Russella

Během Velké ceny Emilia Romagna 2022 jsme u Mercedesu mohli vidět dva odlišné příběhy. George Russell si dojel pro další pěknou dávku bodů, když v závodě obsadil čtvrté místo, zkušený kolega a sedminásobný šampion Lewis Hamilton se zmohl pouze na třináctou příčku a skoro celý závod odjel zaseknutý za soupeři.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 24. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Jezdci Mercedesu se nadále trápí. V prvním letošním sprintu obsadily stříbrné šípy jedenáctou, respektive čtrnáctou pozici. Během hlavní Grand Prix se George Russell díky dobrému startu dokázal vrátit do hry a do cíle dojel na solidním čtvrtém místě.

Lewis Hamilton ale prožil daleko bolestivější odpoledne. Pilot Mercedesu se po startu zvedl o tři příčky a kroužil na jedenáctém místě. Kvůli špatné strategii se ale následně o tři pozice opět propadl zpět a ve zbytku závodu se už nezlepšil.

Šéf Mercedesu Toto Wolff se po závodě Hamiltonovi omluvil za neřiditelný monopost. Bývalý pilot týmu a mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg se však zamýšlí nad velkým výkonnostním rozdílem mezi týmový kolegy stříbrných šípů.

BMW odhaluje monstrózní limuzínu i7

Němec vyzdvihl výkon George Russella a pochválil jej za dobrý start a spolehlivou jízdu, kterou mladík v průběhu závodu předváděl. Zároveň se Rosberg zamyslel nad možnou mentální hrou ze strany Tota Wolffa, kterou by se snažil povzbudit Lewise Hamiltona.

„Toto hrál psychologickou hru, která je pro něj vlastně přínosná. Po závodě a po tak špatném výkonu se rozhodl Lewise podpořit a svalit vinu na tým a na samotné auto. Dokážu si dokonce i představit, co mu (Hamiltonovi) asi tak řekl.

Myslím, že to bylo něco v tom smyslu, že on (Hamilton) za tak špatný výsledek nemůže a že auto je neřiditelné. Ano, monopost Mercedesu není dobrý, v tom samém autě ale seděl také Russell a ten skončil čtvrtý. Takže tvrzení, že Lewis je bez viny není tak úplně pravda.

Pro Tota a celý Mercedes je extrémně důležité, aby si Lewis udržel motivaci a aby jej během sezony neopustila. Tuto mentální hru chápu a není na ní nic špatného. Šéf týmu by se měl vždy snažit udržet vysokou morálku svých jezdců,“ vysvětlil Rosberg.

Bývalý pilot Mercedesu dodal, že má z Russella radost, protože je schopen hned od začátku sezony držet krok se zkušenějším kolegou. V Imole byl Russellův výkon podle Rosberga zatím nejvíce přesvědčivým.