Šéf Mercedesu prohlásil, že si nechá Hamiltona s Bottasem

Přestože ani jeden ze současných jezdců týmu Mercedes nemá pro příští rok smlouvu, oba by měli u Stříbrných šípů setrvat. Prohlásil to Švéd Ola Källenius, od května 2019 výkonný ředitel skupiny Daimler, pod kterou automobilka Mercedes spadá.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 11. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Ano, ten Ola Källenius, který před Grand Prix Austrálie zavolal Totu Wolffovu a doporučil mu, ať přehodnotí své rozhodnutí a tým ze závodu, než došlo k jeho zrušení, stáhne. O tom, jak velké slovo Källenius ve firmě má, tedy netřeba pochybovat.

Proto nelze brát na lehkou váhu jeho poslední prohlášení, které poskytl německé odnoži televizní stanice Sky ještě před startem nedělního závodu. „Budeme pokračovat s našimi dvěma jezdci.“

To znamená, že místo se neuvolní ani pro Sebastiana Vettela, který končí u Ferrari, ani pro juniora Mercedes George Russella, který sbírá zkušenosti ve Williamsu.

„Chápu, že (angažování Vettela) je pro německé fanoušky velmi vzrušující myšlenka. Ale Lewis a Valtteri jsou přední jezdci schopni jezdit na nejvyšší úrovni. Viděli jsme to v sobotu, když Valtteri získal pole position fantastickým kolem. Budeme pokračovat s jezdci, které máme teď,“ uzavřel nekompromisně Källenius téma jezdecké sestavy Mercedesu v F1 pro rok 2021.

Švédský obchodník působí v Mercedesu od roku 1993, v čele je ale teprve rok a měsíc k tomu.