Šéf Mercedesu přiznává: Boj s Red Bullem je těžší než bylo zvládnout Hamiltona s Rosbergem

Pamatujete na třaskavé manévry mezi Nikem Rosbergem a Lewisem Hamiltonem v letech 2014 až 2016? Jak sám přiznal šéf týmu Mercedes Toto Wolff, během společných bojů těchto dvou zestárl o několik let. Ještě o něco náročnější je pro něj ale letošní bitva s Red Bullem.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 16. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

„Obojí má zajímavé aspekty,“ uvědomuje si Wolff. „Vnitrotýmová bitva, kterou jsme měli poměrně dlouho, se samozřejmě zvládá snáze, protože jezdci jsou součástí týmu, sedí ve stejném voze. Zatímco při souboji s jiným týmem nevíte, kde jsou výkonnostní výhody a nevýhody, které se navíc mění,“ popisuje úskalí letošního roku.

„Je to těžké, protože máte co do činění s nedokonalými informacemi a mnoha proměnnými, které neznáte. Ale obojí je pro mě stejně příjemné,“ tvrdí, že si novou výzvu užívá.

Trochu jiný pohled má naopak šéf týmu Red Bull. „Já bych to viděl opačně,“ oponuje Christian Horner. „Myslím, že je mnohem přímočařejší mít konkurenta vedle garáže než dva uvnitř vlastního boxu.

To vede k přirozenému střetu zájmů uvnitř stáje, inženýrského týmu a tak dále. Zatímco mít konkurenci v podobě jiného týmu motivuje všechny členy stáje. Takový souboj je zdravý pro sport i týmy.

Sedm let jsme byli svědky dominance jednoho týmu, už to bylo dlouhé. Největším vítězstvím pro formuli 1 je to, když se každý víkend proti sobě utkávají dva týmy a dva jejich jezdci,“ dodává.