Bottase ovlivnilo čekání na smlouvu. Bylo to jako osina v zadku, tvrdí Fin

Toto Wolff připouští, že výkonnost Valtteriho Bottase v letošní sezoně negativně ovlivnilo čekání prodloužení kontraktu.

1 Štítky: Mercedes Toto Wolff Valtteri Bottas Zveřejněno 10. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Mercedes letos Fina nechal „vycukat“ až do Belgie. Dlouho se přitom spekulovalo, že Bottasovo místo dostane Esteban Ocon, ten ale nakonec zamířil do Renaultu a Bottas se dočkal další smlouvy u Mercedesu, kde jezdí od roku 2017.

„V určitém bodě panovala nejistota ohledně sezony 2020,“ přiznává Bottas. „Objevila se spousta spekulací, nevěděl jsem, co se stane. Musel jsem prostě čekat. Samozřejmě, že pro mě jako atleta a sportovce to nebyla ideální situace.

Nemůžete pak být úplně v klidu a soustředit se na práci, cítit se mentálně dobře. Je to komplikované. Když to pokračuje, rok za rokem, v nějakém bodě už je to jako osina v zadku – takže je pak bezva podepsat smlouvu,“ tvrdí dále Fin.

Ten očekává, že ani v roce 2020 to nebude jiné. „V dalším roce to bude stejný příběh. Ale v tento moment se nebojím, protože mám dobré tempo, užívám si jízdu, práci s týmem a doufám, že to ocení,“ tvrdí Fin, který má za sebou díky patnácti umístěním na stupních vítězů a pěti pole position nejúspěšnější sezonu v historii.

Šéf Mercedesu Toto Wolff ale možná přehodnotí způsob, jakým přistupuje k prodlužování kontraktů. „Myslím, že u Valtteriho existuje lepší způsob, jak se s tím vyrovnat. Zpětně můžu říct, že ho to asi ovlivnilo. Pokusím se to promyslet a odvést pro další rok v tomto lepší práci se vším respektem. Pro rok 2021 jsou všechny dveře otevřené, nikdo nemá s nikým smlouvu, což je vzrušující. Odhaduji, že přestupový kolotoč začne velmi brzy.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bottase ovlivnilo čekání na smlouvu. Bylo to jako osina v zadku, tvrdí Fin”

  1. Jirka_1 napsal:

    Jako profesionál se neměl zabývat nějakými novými smlouvami a odvádět výkon dle současné smlouvy a peněz, které za to bere. Je za to placený.

Napsat komentář