Šéf McLarenu: Russell a Verstappen příští rok v Mercedesu je jasnou volbou

Zak Brown, generální ředitel McLarenu, má o budoucnosti Lewise Hamiltona ve formuli 1 jasno. Podle něj nebude mít dlouhého trvání.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 25. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

„Věřím, že Hamilton letos získá osmý titul a pak skončí jako nejúspěšnější jezdec v historii,“ tvrdí Brown a nastiňuje, co bude dál. „Kdybych byl manažerem Mercedesu, pokusil bych se přivést Verstappena a povýšil Russella. A to se podle mého stane, jsem zvědavý, jak Red Bull zareaguje.

Přijde mi jasné, že v roce 2022 budou v Mercedesu George Russell a Max Verstappen,“ představil Brown svoji vizi, ve které tedy nepočítá ani s Valtterim Bottasem, současným druhým jezdcem Stříbrných šípů.

Vicemistr F1 Esports vyhrál virtuální šampionát formule E a jízdu s monopostem

„S Verstappenem by Mercedes získal zkušeného, mladého jezdce, který je jízdním projevem podobný Russellovi. Byla by to skutečně silná dvojice, schopná strávit v týmu i pět let,“ dodal šéf McLarenu.

Verstappen má sice smlouvu s Red Bullem až do roku 2023, jak ale praví známé pořekadlo, kontrakt je ve formuli 1 jen kusem papíru, který lze snadno přebít penězi.

Nizozemec má navíc ve smlouvě nespecifikovanou výkonnostní klauzuli, která neznámým způsobem zahrnuje i pohonnou jednotku. Pokud by tak Red Bull nebyl dostatečně rychlý, mohl by Verstappen odejít.

Pět pilotů, pro které může být letošní sezona kritická