Šéf McLarenu poukazuje na Verstappenu minulost

McLaren není pochopitelně nadšený z následků, který způsobila nehoda Verstappena a Norrise při nedělní VC Rakouska.

Štítky: Andrea Stella Max Verstappen McLaren Zveřejněno 1. 07 2024 — Dominik Kovář

Při rostoucí formě McLarenu a Landa Norrise se zdál být střet s Maxem Verstappen nevyhnutelným. Stalo se tak při VC Rakouska, když spolu při nájezdu do třetí zatáčky oba vozy kolidovaly. Max Verstappen po kolizi a penalizaci za její způsobení dokončil závod na pátém místě, Lando Norris musel ze závodu odstoupit.

“Myslím si, že celý svět ví, kdo je za to zodpovědný, kromě určité skupiny lidí,” rýpnul si šéf McLarenu Andrea Stella do Red Bullu. “Problém je, že pokud tyto věci neřešíte, jednou se vrátí. A dnes se vrátily, protože nebyly řádně řešeny v minulosti, například když tu byly souboje s Lewisem, které bylo třeba tvrdě potrestat. Takhle se učíte závodit způsobem, který můžeme považovat za spravedlivý.”

Stella tak naráží na to, že v době, kdy Red Bull neměl výkonnostní výhodu, předvedl Verstappen několik hraničních až přeshraničních momentů, za které nebyl dostatečně potrestán, což se nyní negativně projevuje na jeho jízdním stylu.

“Máme obrovský respekt k Red Bullu a k Maxovi. Tohle dělat nemusí. Touto cestou mohou ohrozit svojí reputaci. Proč bys to dělal? Pro nás je Max za tento incident plně zodpovědný. Není to o závodění, ale o závodění v rámci předpisů,” dodal Stella.