Šéf McLarenu Eric Boullier rezignoval, nahradil jej Gil de Ferran

Šéf týmu McLaren Eric Boullier rezignoval s okamžitou platností.

4 Štítky: Eric Boullier McLaren Zveřejněno 4. 07 2018 — GPF1.cz

Svou rezignaci nabídl v úterý 3. července svému šéfovi, výkonnému řediteli McLarenu Zaku Brownovi. Ten ji akceptoval a Boullier tým okamžitě opouští. McLaren současně představil nové vedení stáje.

Provozní ředitel McLarenu Simon Roberts dohlédne na výrobu, inženýring a logistiku. Andrea Stella je nově ředitelem pro výkonnost (Performance Director) a zodpovídá za provoz týmu na závodním okruhu.

Novým sportovním ředitelem McLarenu je Gil de Ferran. V letech 2005 až 2007 pracoval jako sportovní manažer pro tým BAR-Honda (později Honda, pak Brawn, dnes Mercedes). de Feran je Brazilec narozený v Paříži. Je dvojnásobným šampionem americkým formulí Champ Car a vítěz 500 mil Indianapolis z roku 2003. Je zodpovědný za úspěchy projektu Acura ARX-02a v americké Le Mans sérii. Jeden čas provozoval tým IndyCar De Ferran Dragon Racing. V roce 2013 jej Autosport zařadil mezi 50 nejlepších závodníků, kteří nikdy nestartovali ve formuli 1.

Gil de Ferran momentálně žije na Floridě.

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown uvedl:

“Výkony MCL33 jsou v sezoně 2018 za očekáváním, což není vina stovek zaměstnanců McLarenu. Příčiny jsou systematické a strukturální, což si žádá změny. Dnešním oznámením tyto problémy pojmenováváme. Je prvním krokem na naší cestě k nápravě.”

“Jsem hrdý na svou práci s tak skvělým týmem,” řekl Eric Boullier. “Ale cítím, že je správný čas odejít. Všem v McLarenu přeji hodně štěstí ve zbytku sezony a do budoucna.”

 

Diskuse k článku

Napsat komentář