Šéf Haasu Steiner: “Říkám, co si myslím, a doufám, že tím nikomu neublížím”

Šéf týmu Hass Günther Steiner se rozpovídal o tom, co jej vede k tomu být otevřený ve svých názorech, díky čemuž se stal poměrn ěpopulárním týmovým šéfem.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 27. 08 2022 — GPF1.cz

“Myslím, že se tady není kam schovat,” řekl Steiner o svém stylu řízení. “Raději budu mluvit pravdu a řešit následky, než abych neřekl celou pravdu a pak se s tím musel vyrovnávat: Já jsem řekl, on řekl, co je pravda?

Takhle je pravda to, co říkám, a lidé mi věří, protože jim to říkám. A my se s tím vypořádáme a zlepšíme se. Když máte špatný závod, můžete se naučit nedělat to špatně. Tady je to stejné.”

Steiner si je vědom toho, že tvrdá slova si mohou dotyční přečíst a city mohou být zraněny, ale je mu jasné, že nikdy nemá v úmyslu někoho ve svém týmu úmyslně naštvat.

“Samozřejmě je vždycky těžké, když to děláte, nikoho nezranit, a to je mým cílem. Ale někdy se stane, že jezdec, a to je na předním místě, když udělá chybu, jako když Mick nabourá auto, nemůžu říct: ‘To nevadí. Mám z toho docela radost.

Ne, musím říct: ‘Ne, nemám z toho radost. Pokusíme se to překonat a já musím najít řešení, jak tu díru finančně zaplnit.’ A taky se snažím, abychom se s tím vyrovnali.

Ale neřekl bych: ‘Ne, to není problém. Protože pak byste vy [média] řekli: ‘Jste hloupí, nebo co? Takže takový je můj přístup k životu obecně. Víte, prostě říkám, co si myslím, a doufám, že tím nikomu neublížím.”

I když se Steinerovi nelíbily některé Schumacherovy incidenty v dřívější části sezony, je optimistický a věří, že se mladík po dobrých výsledcích v britské a rakouské grand prix výrazně zlepšil. Když Steiner přemýšlel o tom, jak se vypořádal se Schumacherovými vzestupy a pády, řekl, že klíčové pro něj bylo, že se vlastně nesnažil příliš zapojovat do poskytování konkrétních rad ohledně jeho jízdy. Místo toho šlo o to, aby Schumacher věděl, že má všechny možnosti ukázat, co umí.

“Myslím, že byl na něj uvalen velký tlak, a nevím, jak se s tím vypořádává on, protože si to dělá po svém,” řekl. “Ale myslím, že na tom, co vždycky dělám a budu dělat jako šéf týmu, je, že mu dávám stejnou příležitost jako ostatním jezdcům. A pokud to dodržíte, můžete se oběma jezdcům podívat do očí a říct: ‘Hele, tohle máš, teď je na tobě, abys našel řešení, protože já nemůžu řídit závodní auto. Vím, že to nejede tak, jak jsi chtěl. Ale snaž se dál, tohle je stejná příležitost.

Kromě technických novinek v Maďarsku bylo vždycky všechno stejné a se strategií je to stejné pro oba jezdce. Takže to je jediná věc, kterou se mohu pokusit stabilizovat: aby zůstal psychicky soustředěný. Pak samozřejmě zásahy zvenčí, to nezvládnu, protože se mu nemůžu dostat do hlavy. Je zřejmé, že v určité fázi, když Kevin Magnussen přišel, byl to pro něj jiný svět a musel se mu přizpůsobit. Ale nemůžu mu to říkat, musí to vidět na datech, kde ztrácí čas a podobně.

Ale myslím, že se s tím vyrovnal, víte. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby to přišlo dřív, protože pak bychom měli víc bodů, ale nakonec Silverstone a Rakousko, to pro něj byly dva dobré závody. Takže pak doufám, že teď jsme na té cestě.”