Šéf Haasu musel změnit přístup k jezdcům: méně nadávek, více rozumu

Svými štiplavými komentáři na adresu zejména Romaina Grosjeana, které zazněly v seriálu Drive to Survive, byl proslulý. S novou jezdeckou dvojicí ale musel šéf stáje Haas změnit chování. Guenther Steiner se snaží k nováčkům přistupovat s rozumem.

Štítky: Guenther Steiner Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 17. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Je to vůbec poprvé, kdy americký tým jede s kompletně obměněnou sestavou. Mick Schumacher a Nikita Mazepin navíc v F1 ještě nikdy nezávodili. Proto se Steiner snaží chovat umírněně.

„Zvykám si, jsem rozumný. Jsem si plně vědom toho, že ani jeden z nich nikdy nebyl v F1. Dostávat je teď pod tlak by bylo úplně špatně, protože by to nezůstalo bez odezvy.

Potřebujete, aby si nejdřív vybudovali sebevědomí – v podstatě jde o to jim pomoct dostat se nahoru, abyste je pak mohli srážet!“ směje se.

Na vážnější notu pak dodává: „O tohle se tedy snažím, vybudovat jim sebevědomí, aby mohli odvádět dobrou práci a měli jistotu, že dokážou odvést maximální výkon za sebe i za tým. Uvidíme, co bude dál. Ale momentálně jsou ve fázi budování.“

Ani jeden z jezdců se v prvních závodech nevyvaroval chyb, s čímž Haas počítá. „Takhle to chodí. Vysvětlujeme jim, jak vše funguje a pokaždé se snažíme dostat maximum z toho, co máme k dispozici. V některých případech je nelze změnit, ale nejdůležitější je, aby rostli, získali jistotu a pak mohou podávat výkony.“

Čekal to, ale stejně jej to trápí. Schumacher nerad jezdí na konci