Šéf formule 1 chválí Verstappena a Leclerca. Chce více mladých jezdců

Šéf společnosti Liberty Media, která vlastní formuli 1, Chase Carey, si nemůže vynachválit nedávné souboje Maxe Verstappena a Charlese Leclerca. Podle něj jsou mladí jezdci směrem, kterým královna motorsportu nyní půjde.

Štítky: Charles Leclerc Chase Carey Max Verstappen Zveřejněno 15. 08 2019 — Lukáš Podstata

Carey v rozhovoru pro portál PlanetF1 zhodnotil aktuální výkonnost mladých pilotů ve startovním poli. „Když se podíváme na dosavadní průběh ročníku, můžeme říct, že hlavní zábavu nám předvádějí mladí jezdci. Souboje mezi Verstappenem a Leclercem na Silverstonu byly velkolepou show.

Díky naší práci se tito mladíci mohou prosadit v královně motorsportu. Organizace investuje velké úsilí také do formule 2, proto můžete vidět spoustu nových tváří ve startovním poli. To je směr, kterým jsme se rozhodli vydat a budeme se ho držet,“ hodnotí dosavadní práci generální ředitel.

Slova Careyho potvrdil i Charles Leclerc. Ten doufá, že jednoho dne bude bojovat s Verstappenem o titul. „Momentálně do formule 1 nastupuje nová generace. S Maxem spolu závodíme již od motokár, proto by bylo úžasné kdybychom spolu mohli bojovat o mistrovský titul,“ řekl rodák z Monte Carla pro německý deník Sport Bild.

Diskuse k článku

Napsat komentář