Šéf Ferrari se vysmál nařknutím z týmové režie

Maurizio Arrivabene prohlásil, že se smál spekulacím ohledně týmové režie, kterou Ferrari v Monaku údajně aplikovalo ve prospěch Sebastiana Vettela.

Štítky: Ferrari Maurizio Arrivabene Zveřejněno 10. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel a Räikkönen byli jediní jezdci, kteří reálně bojovali o vítězství v monacké Grand Prix. Přestože Räikkönen vedl až do zastávek v boxech, které sám odstartoval, nakonec se z výhry radoval parťák Vettel.

S ohledem na pozici obou závodníků v šampionátu se okamžitě vyrojily spekulace o týmové režii ze strany Ferrari za účelem získat pro Vettela co nejvíce bodů. Že je Němec pro Scuderii jasnou jedničkou, to mimo jiné prohlásil třeba i Lewis Hamilton.

„Četl jsem všechny ohlasy na Monako včetně spekulací o tom, že máme jezdce číslo jedna a dva,“ prohlašuje šéf Ferrari Maurizio Arrivabene. „Vždycky jsem říkal, že situace je taková, kdy děláme vše pro Pohár konstruktérů. Pokud v něm chcete uspět, musíte mít dva jezdce.

V tomto momentě je to pro Ferrari lepší. To, co berete, když vyhrajete, je jen trofej, která zůstává doma. Trofeje za vítězství v závodech zůstávají pochopitelně jezdcům,“ tvrdí Arrivabene, podle kterého jak Vettel, tak Räikkönen dobře znají současnou situaci a taktiku týmu.

„Mluvil jsem v tomto ohledu jasně už od začátku roku. Dokud čísla nebudou hovořit jedním nebo druhým směrem v šampionátu, nebudou žádné týmové rozkazy. Jezdci to vědí a akceptují. To, co se stalo v Monaku – trochu jsem se smál, když jsem četl ty příběhy. Není to realita.

Koukáme na Pohár konstruktérů, ale v Poháru jezdců mohou naši pilota dělat, co chtějí, dokud nebudou čísla hovořit jednoznačně pro jednoho nebo druhého z nich.“

Výsledky vašeho hlasování

Výsledky vašeho hlasování

Diskuse k článku

Napsat komentář